Závod začal dramaticky, když první dva čeští jezdci Jiří Skřivan a Martin Matějka spadli na pátém skoku. Další domácí zástupce Ondřej Zvára si vedl mnohem lépe, když s klisnou Carmen zvládl parkur čistě a obsadil čtvrté místo.

V soutěži na konec uspěl belgický favorit. Závod vyhrál Kevina Gielen s klisnou Fariska. Druhý se umístil Ital Federico Ciriesi s Calidou 46. Na třetím místě dokončil maďarský jezdec Sandor Szasz s klisnou Ferrana.

Zajímavou podívanou nabídla i Gold tour, v níž startovalo 44 jezdců. Na start se v pátek třináctého se startovním číslem třináct postavila Kateřina Kubrická, ale z pověr si nic nedělala. Parkur zvládla čistě a skončila šestá, nejlépe z českých jezdců.

Oproti tomu na Denisu Bittnerovou nešťastná třináctka dolehla. Popletla pořadí překážek a byla diskvalifikována.

Závod nakonec vyhrál Ital Federico Ciriesi s Cassandrou 285.

Z českých jezdců se v soutěži mladých koňů prosadil Martin Řezníček, který s hanoverským valachem Capital Croft skončil druhý. Navázal tak na své čtvrteční třetí místo.

Světový pohár vyvrcholí o víkendu. „V neděli proběhne kvalifikace na mistrovství Evropy a Světové jezdecké hry," upozornila mluvčí závodu Markéta Švenková.

Závody by nijak neměly ovlivnit očekávané přeháňky.

„Zdejší speciální povrch je s textilií a lépe se na něm závodí, když je provlhčený," uvedla Šveňková.

Víkendový program

Sobota

8.00: Bronze tour, výška překážek 125 cm

10.30: Silver tour, 135 cm

14.00: Diamond tour, 150 cm

17.00: Youngster tour, 130/135 cm

Neděle

9.00: Gold tour, 140/145 cm

13.00: Diamond tour, 140/160 cm

16.00: Silver tour, 135 cm