Moravská klání svědčila cyklistům olomoucké stáje Mapei Cyklo Kaňkovský. Tradičně nejúspěšnější byl žák Luděk Lichnovský, který po vítězství a třetím místě ve dvou závodech v Kyjově a druhém místě na kriteriu v Brně-Žabovřeskách se vyšplhal i v českém poháru na bronzovou pozici.

Kopcovitý terén kyjovského Slovácka a náročný okruh u Mohyly Míru ve Slavkově vyhovoval i olomouckým juniorům. Dominik Hynek byl vždy v první desítce početného pelotonu a první desítka mu po zásluze patří i v celkovém hodnocení českého poháru.

Dráhový specialista junior Ondřej Vendolský dojel jedenáctý v Kyjově a díky bodovému hodnocení z dráhových disciplín skončí na čtvrtém místě v letošním hodnocení českého poháru.

Olomoučtí kadeti Ondřej Ponikelský, Michal Petřek, Matouš Marek a Martin Schneider sice nezasáhli do bojů o bednu, ale jejich vyrovnané výkony kolem patnáctého místa přispěli bodově k vynikajícímu pátému místu v žebříčku českých mládežnických týmů pro Mapei Cyklo Kaňkovský.

Současně se závěrem silničních závodů se rozjela i domácí cyklokrosová klání. Horkým želízkem v ohni pro tuto disciplínu se jeví jesenický žák Matouš Hynek, startující v barvách Mapei Cyklo Kaňkovský.

Ten si v olomouckém zahájení s přehledem dojel pro vítězství a také v úvodním závodu národního cyklokrosového poháru v Mnichově Hradišti stál díky druhému místu na stupních vítězů.

V cyklokrosu, stejně jako na silnici, startují mimo kategorii Elite také cyklisté starší 30 let, kteří jezdí kategorii masters. V této kategorii startuje za MAPEI Cyklo Kaňkovský také Roman Brandýs.

Prvním závodem českého poháru masters v cyklokrosu byl olomoucký podnik, tam byl Brandýs šestý, ještě lépe se mu dařilo v druhém závodě v Jabkenicích u Mladé Boleslavi, kde dojel čtvrtý. Celkové po dvou cyklokrosech je v českém poháru na třetím místě.