„Je pravda, že jsem rád, že ta sezona skončila,“ řekl s úsměvem Vojtěch Holický, který měl letos těžkou úlohu. Kromě pozice nadhazovače mu byla svěřena i funkce hrajícího trenéra. „Nemohl jsem se pořádně soustředit na každou tu věc,“ přiznal Holický.

Před sezonou jste si dali za cíl postup do play off. Je pro vás poslední místo v tabulce velkým zklamáním?

Je to zklamání co s ohledem našich předpokladů a očekávání, co jsme měli před sezonou. Ten konec se nám už vůbec nepovedl a jsme rozhodně zklamaní.

Jaké byly podle vás nevětší příčiny tohoto neúspěchu?

Především nás postihlo hodně zranění. V minulých sezonách se nám zranění celkem vyhýbala, ale letos jsme jich měli dost a tím, že jsme neměli až tak širokou základu, jsme nemohli vybírat z velkého množství hráčů. A bylo to prostě vidět.

Na kterých postech vás nejvíce tlačila bota?

Ta užší základna se projevila i v tom, že jsme měli málo nadhazovačů. V podstatě jsme měli dva a Čerňas (Jakub Černík, poz. red.) byl třetí, který se objevil až s postupem času. Ale nakonec házel výborně.

Z kraje sezony jste hodně utkání neodehráli kvůli špatnému počasí. Zápasy jste pak museli dohrávat ke konci, když už byl kádr oslaben o zranění. To se také projevilo?

I tahle náhoda, že nám zrovna nepřálo počasí, hrála roli. Zápasy pak byly přeložené a hrály se třeba v týdnu, takže pro ten zúžený kádr to bylo obtížné.

Před sezonou jste představili dvě největší posily. Ale Nizozemec Van Duuren ani Lukáš Josefus toho moc odehrát nestihli.

Na posily celkově nebylo moc peněz, takže jsme měli tyhle dvě. Bobbie van Duuren měl nějaké osobní problémy, měl nemocnou maminku, takže se musel vrátit a Josefus laboroval s loktem, ve kterém měl zánět a pak i nějaký natažený úpon, takže prostě nemohl hrát.

I proto že nebylo dostatek financí jste se musel ujmout pozice hrajícího kouče. Jak jste si sezonu užíval v nové roli?

Je pravda, že teď jsem rád, že skončila. (směje se) Nemohl jsem se pořádně soustředit na každou věc. Celkově pak ten tým byl hrozně rozložený a nebavilo to v podstatě už nikoho. Když člověk, který má dělat trenéra, se nechá zatáhnout do těch týmových záležitostí, tak to není dobré. To se na nás hodně podepsalo.

Kdo vás z týmu nejvíce potěšil výkony na hřišti?

Rozhodně mě potěšil Martin Drong, který hlavně že začátku sezony pálil výborně a předváděl skvělé zákroky na spojce. Dál Jirka Kovařík, který v zadním poli dělal svoji práci výborně a dařilo se mu i na pálce. Celou sezonu chodil čtvrtý na pálku a dokonce si dal první homerun v extralize. A pak určitě Michal Veselý. Je to celkem ještě mladý hráč, ale tahle sezona pro něj byla první, kdy už přestal být mezi nováčky. Už bylo vidět, že je zkušenější a dařilo se mu daleko víc na pálce.

Bude váš čekat baráž. Věříte, že ji zvládnete úspěšně a udržíte se v extralize?

Baráž startuje 2. října, bude se ještě čekat, jak dopadne play off v Českomoravské lize. My si věříme, že vyhrajeme. Myslím, že teď ta přestávka nám přijde vhod, zase se budeme těšit na hřiště a ukážeme, co je v našich silách.

Vezmete si pro příští sezonu nějaké ponaučení z té letošní?

Tahle sezona nám jasně ukázala, kde máme slabiny. Teď se na to musíme zaměřit, ať ta další sezona o hodně vypadá lépe. (usmívá se)

MIROSLAV MAZAL