„Dukla bude určitě patřit k favoritům ligy. Je to atraktivní soupeř a my očekáváme plnou halu," těší se na nedělní prestižní souboj, který od 10.30 vysílá ČT Sport, trenér Lubomír Krejčíř.

Příprava už směřuje do svého finiše. Jak jste s ní spokojený?

Ještě před týdnem jsem byl velmi spokojený, bohužel po tom druhém turnaji se na nás sesypaly rány osudu, měli jsme spoustu zraněných a nemocných, a proto jsme museli odložit poslední přípravný zápas v Hranicích. Naštěstí to nejsou taková zranění, která by trvala déle než týden. Ten minulý týden tedy byla příprava bídná z hlediska součinnosti, protože jsme trénovali v osmi desíti lidech. V pondělí bychom se měli sejít v podstatně lepším počtu a přípravu doladit tak, abychom mohli v neděli Duklu výrazně potrápit.

Nejvýraznější osobnost týmu David Juříček zatím kvůli zraněným tříslům neodehrál ani jeden přípravný zápas. Stihne souboj s Duklou?

Samozřejmě tam otazníky jsou, ale David by měl v pondělí začít trénovat. Zranění vyhodnotíme, a pokud mu to umožní, tak by měl s Duklou hrát. Z hlediska herních dovedností nic neztratil, kondičně to, co mu třísla dovolovaly, to odtrénoval. Všichni věříme, že to bude v pořádku.

Další opora Matěj Konšel se dostává po zranění do formy. Už je ve stoprocentním pořádku?

Hodně jde nahoru, ale jde to pomalu, což je přirozené. Výkony i herní projev na tréninku je den ode dne lepší. Věříme, že bude na Duklu taky stoprocentně připraven.

Během posledního týdne přípravy odehrajete nějaká přípravná utkání?

Soupeři se už nebudou chtít nějak ukazovat, ale věřím, že nás už bude tolik, abychom se na tréninku mohli věnovat vlastní hře. Budeme chtít realizovat jak modelová, tak tréninková utkání.

Co očekáváte od prvního soupeře sezony Dukly Praha?

Je to mladý tým, který začal výraznou přestavbu, ale má svoje jméno a svoji kvalitu z hlediska tréninkového procesu už dlouhodobě. Určitě bude patřit k favoritům ligy. Je to atraktivní soupeř a my očekáváme plnou halu. Víme, že na posledním turnaji tři utkání prohráli a nejsou v úplné pohodě, to ale neznamená, že si v těch posledních dnech nedoladí formu tak, aby splnili roli favorita. My jim to budeme chtít ztížit a překvapit, ale Dukla je rozhodně favorit.