Lídr prvoligové tabulky a aspirant na návrat do extraligy vstoupil do utkání kvalitní obranou a vypracoval si rychle vedení 4:1. Poločas Tatran vyhrál o dvě branky 15:13.

Bystřice sice ve 38. minutě srovnala na 18:18, od té chvíle už úřadovali především Hanáci, kteří postupně zvyšovali náskok až do konečného stavu 36:31.

"Tým Bystřice je dlouhodobě pohromadě a doma je nebezpečný. My jsme měli až na výjimky zápas pod kontrolou. Trochu nám bohužel kazily plány zranění, která nás potkala už před zápasem na tréninku a taky během utkání," zhodnotil utkání trenér Tatranu Ivo Vávra.

Ze hry musel odstoupit zraněný Petr Jindra, což hostům zkomplikovalo situaci. "Trochu jsme museli změnit herní styl a na můj vkus nakonec padlo docela dost branek," poznamenal kouč Litovle.

Nejlepší střelecký výkon sezony předvedl Jakub Schmalz, který k osmi proměněným sedmimetrovým hodům přidal dalších šest branek ze hry.

"Od začátku to byl z naší strany sebevědomý výkon a měli jsme zápas ve své režii," poznamenal Schmalz.
V sobotu od 17 hodin budou chtít litovelští házenkáři připsat další vítězství v domácím zápase s Náchodem.

Jak se Jakub Schmalz dostal do ideální střelecké pohody? ČTĚTE VE ČTVRTEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ OLOMOUCKÉHO DENÍKU.

HK Bystřice pod Hostýnem - Tatran Litovel 31:36 (13:15)

Rozhodčí: Horsák, Videcký. Branky ze 7m hodů: 7:8. Vyloučení: 4:5. Diváci: 148.

Litovel: Juráš, Navrátil - Schmalz 14/8, Barabáš 3, Číhal 4, Hrbček, Hanák 2, Protivánek, Šuba 3, Šmíd 5, Piwko 5, Kráčmar, Jindra, Vincour. Trenér: Ivo Vávra.