„Výsledek je pro nás možná krutý a nespravedlivý. Ale to je prostě házená," konstatovala litovelská spojka. Jakub Schmalz v neděli předvedl svůj střelecky nejvydařenější zápas sezony a věří, že na výkon naváže i v sobotním souboji proti Lovosicím.

S porážkou v Hranicích o čtyři góly spokojeni být nemůžete. Po herní stránce to ale nebyl špatný zápas, ne?

Z hlediska hry jsme byli hodně spokojeni, protože jsme do hry dali to, co jsme trénovali celou zimu. Myslím, že herní projev byl dobrý, bohužel výsledek je pro nás možná krutý a nespravedlivý. Ale to je prostě házená.

Na čem jste přes zimní přestávku nejvíce pracovali? V čem se snažíte hru v této fázi sezony ještě zlepšit?

Snažíme se praktikovat novou druhou vlnu, trošku jsme si opravili stávající herní kombinace a signály tak, aby to na každého soupeře bylo účinné.

První poločas jste v Hranicích vyhráli o gól 17:16. Rozhodla 
o osudu zápasu desetiminutovka ve druhé půli, během které jste se nedokázali střelecky prosadit a Cementáři se postarali o obrat ve skóre?

Těch deset minut pro nás bylo smrtelných. Oni zlepšili obranu, přišel tam druhý gólman a ten nám tam chytil dvě tři vyložené šance. My jsme se dostali do útlumu 
a pak nás začali přehrávat 
v útoku hlavně díky kombinaci s pivotem. Tam bych viděl ten největší zlom.

Hrály ve prospěch Hranic i větší extraligové zkušenosti jejích hráčů?

Myslím, že ani my nejsme úplně všichni nováčci. Spousta hráčů si tu extraligu zahrála, ale asi rozhodly fyzické parametry Jardy Zemánka, který nám dělal velké problémy.

Vy jste díky devíti gólům zaznamenal střelecké maximum 
v sezoně. Brankáři si s vašimi střelami z dálky moc nevěděli rady, cítil jste se v tom zápase hodně dobře?

Rozhodně, někdy jsem byl až překvapený, co všechno mi tam může spadnout. Na zápas jsem se těšil a celkově mi i v minulosti zápasy 
s Hranicemi seděly. Já jsem do toho šel s chutí a věděl jsem, že když je zraněný Matěj Konšel, tak to bude stát hodně na mně. Snažil jsem se do toho položit tak, abych byl týmu nápomocen.

Jak bude těžké takový výkon zopakovat v dalších zápasech?

Těžko říct, může to přijít znovu, a taky nemusí. Záleží to na maličkostech, jak přistupuje obránce, jak vy se cítíte v ten daný den, i to, jak hrají spoluhráči, jestli vám dokážou chystat šance. Je tam víc aspektů.

V sobotu hostíte Lovosice, tým, který jste na podzim senzačně porazili. Jak se těšíte na odvetu?

Těšíme se moc, ale přesto, že jsme tam dokázali o gól vyhrát, tak zůstáváme nohama na zemi, protože Lovosice v té době asi nebyly úplně ve své kůži. My jsme toho dokázali využít, ale to se nemusí opakovat. My znovu musíme předvádět poctivou hru, dobře bránit, proměňovat šance, což nám zlomilo vaz v Hranicích. Taky bude důležité udržet disciplínu.