Na olomouckém přípravném turnaji Tomi-Remont Cup obsadilo posílené družstvo čtvrté místo, se kterým bylo spokojeno. „Nepřijely jsme sem jako favorité. Překvapily jsme týmovou hrou, porazily jsme Liberec i Olymp a o bronz s Prostějovem to bylo tak tak,“ rekapitulovala smečařka Veronika Schandlová po prohrané pětisetové bitvě.

Až na několik výjimek nezůstal ve šternberském týmu kámen na kameni. Do družstva trenéra Jana Drešla přišla nahrávačka Nicole Šmídová i zahraniční posily v čele s Američankami Amandou Sifferlenovou a Olivií Loren Kofieovou nebo Běloruskou Aleksandrou Karabinovičovou. Zajímavým posílením je rovněž příchod izraelského reprezentačního libera Katriny Zilbermanové.

„Tým máme super, dohromady nám to funguje, jen je škoda, že máme úzký kádr. Kdyby se někdo zranil, tak to bude horší. Uvidíme, jak to bude vypadat v sezoně,“ hodnotila Schandlová a zdůraznila výbornou partu. „Američanky jsou úplně parádní. Ony jsou takové živelné, do všeho jdou s dobrou náladou. Sport si hrozně moc užíváme, i díky nim máme v týmu skvělou atmosféru.“

Tým se ale zatím stále sehrává. „Naše první nahrávačka s námi odehrála teprve první turnaj, takže to ještě občas trochu skřípe,“ přiznala Schandlová.

Sokolky by se tak v novém ročníku extraligy mohly pohybovat ve vyšších patrech, než tomu bývalo dříve zvykem. „Původně jsme měly od vedení cíl být kolem osmého místa. Podle toho, jaké zatím předvádíme výkony, by to mohlo být i lepší. Doufám, že budeme černým koněm soutěže,“ dodala Veronika Schandlová.