průběhu závěrečné etapy, která měřila 180 kilometrů a vedla ze Šumperku do Šternberka přes celkem 2720 výškových metrů, musel sice celkový vítěz Rota měnit kolo, nakonec se ale i díky pomoci svých týmových kolegů dokázal dotáhnout dostatečně blízko vedoucí skupiny, skončil třetí a těsně tak uhájil svůj žlutý trikot. A nutno dodat, že je zde slovo „těsně“ skutečně na místě. Na cílové pásce totiž jen o pouhopouhé tři setiny sekundy porazil Dána Anthona Charminga, který jej ohrožoval nejvíce. Nejlepší celkově umístěný Čech Jan Hirt dojel na 11. pozici.

„Dnes je můj šťastný den. Tým čtyři dny makal a přineslo to ovoce,“ radoval se v neděli Rota.

„Bylo to náročné, ale jsem spokojený. Ten únik dnes nebyl problém, to jsme věděli, že dojedeme, ale závěr byl dramatický,“ hodnotil dále lídr týmu Intermarché Wanty Gobert Materiaux.

SK Sigma Olomouc - FC Zbrojovka Brno 0:2. Václav Jemelka
Jemelka jednou nohou v Plzni: Čekám. Vypadá to a pak se nedohodnou. Je to těžké

Kukrlemu, který skončil celkově na slušné 39. pozici a mezi Čechy ještě za 37. Jakubem Otrubou třetí, se nejvíce dařilo v úvodní etapě z Uničova do Prostějova a poté i v té závěrečné. V obou obsadil medailovou pozici. Nejdříve bronzovou a nyní stříbrnou. „Jsem rád, že se mi to povedlo, že jsem byl vidět, že jsem udělal dobré výsledky. V té první etapě jsem to mohl jet v závěru jinak, ale dneska to bylo na výkonnost, to lépe nešlo. Věřím, že mi ty výsledky pomohou pro další vývoj sezony. Chci se připravit hlavně na mistrovství světa, to je pro mě velká motivace,“ popisoval spokojeně závodník, který šel zhruba 60 kilometrů před koncem poslední etapy do úniku společně s nakonec vítězným Francouzem Alexisem Guérinem, za kterým zaostal o pouhých devět sekund.

Vítězný Ital Lorenzo Rota přitom neodstartoval svou cestu k triumfu nijak excelentně. V první etapě skončil až na 56. místě se ztrátou 23 sekund na vítězného Belgičana Runea Herregodse. Potom ale zabral a druhou etapu, jejímž vyvrcholením byl dvojnásobný výjezd na Pustevny, vyhrál. V té třetí, ve které čekal na jezdce jeden z nejnáročnějších kopců v České republice vedoucí k umělé nádrži Dlouhé stráně, dojel šestý a do cíle ve Šternberku pak už i přes výše zmíněné problémy s kolem dorazil třetí.

2. kolo FNL mezi celky 1. SK Prostějov a FK Fotbal Třinec
Prostějov ve druhém kole proti Třinci vedl, nakonec si doma ale nechal pouze bod

Pořadí stájí

Co se týče hodnocení týmů, nejlépe na tom byl Intermarché – Wanty – Gobért Matériaux. Jinými slovy ten, jehož barvy obléká jak vítěz Rota, tak i nejlepší z Čechů Hirt. Na druhém místě pak skončil Jumbo Visma Development Team a třetí pozici berou borci z Team Vorarlberg.

Český tým Elkov – Kasper pak v konečném účtování obsadil celkovou dvanáctou příčku ze sedmnácti zúčastněných. Poslední skončil Team Felbermayr – Simplon Wels.