Jsou jimi semicontact, lightcontact, fullcontact, formy, kickbox s low kicks a oriental, pravidly velmi blízký slavné K1.

„Předpokládaná účast se pohybuje okolo osmi set sportovců ze zhruba čtyřiceti pěti států. Mimo ty tradiční kickboxerské země tu máme i exotické státy, které na takových akcích často nepotkáte. Prezentoval se například Afghánistán, Kamerun, Irán, přijela Sýrie, čekáme Libanon, takže to bude určitě zajímavá podívaná,“ přibližuje složení startovního pole předseda organizačního výboru mistrovství světa Michal Frabša.

Už od úterý panuje na hale UP čilý ruch, závodníci se sjížděli k prezentaci, která začínala v devět hodin ráno a končila až v pozdních večerních hodinách.

V celém areálu, kde bude šampionát probíhat, finišovaly přípravy zázemí, dotahovaly se poslední šroubky tak, aby ve středu mohla celá akce vypuknout.

„V rámci úvodního dne Mistrovství světa se chystá zahájení od 17.00 tady na sportovní hale UP. K vidění bude speciální program s nástupy jednotlivých států, vystoupí například i Bára Basiková,“ říká Frabša k programu prvního dne.

Boxovat se bude každý den od 10.00, připraveny jsou tři ringy vedle sebe. Zajímavé duely mohou nabídnout už úvodní eliminace, díky speciálnímu způsobu počítačového losování.

„Bude to zde špičkové, je to akce pro reprezentační týmy. Takže samozřejmě všichni kdo tady startují jsou minimálně mistři své země. Řada z nich je amatérskými mistry světa či Evropy. Máme i profesionální divizi, ale vzhledem k tomu, že je to amatérské mistrovství světa, tak špičkové profesionály uvidíme především v rolích trenérů. Namátkou třeba Švýcara českého původu Thomase Hladkého, který byl několikrát mistr světa v K1, nebo Íránce přezdívaného Piccaso, rovněž několikanásobného mistra světa. A pochopitelně mnoho dalších,“ láká na slavná jména předseda organizačního výboru MS ISKA 2008.

Program šampionátu

středa 20. 8.
10.00 – 15.00: eliminace a finálové zápasy děti a junioři, kategorie lightcontact a semicontact. 17.00 – 19.30: slavnostní zahájení, vystoupí B. Basiková – vstup zdarma

čtvrtek 21. 8.
9.00 – 20.00: eliminace (všechny disciplíny)

pátek 22. 8.
9.00 – 20.00: eliminace a finálové zápasy (všechny disciplíny)

sobota 23. 8.
9.00 – 16.00: finálové zápasy (všechny disciplíny).
18.00–22.00 slavnostní galavečer s vybranými TOP zápasy (oriental a lowkick), profi zápas P. Hřivna vs. Z. Rizvanovic 5× 2 min. oriental

Vstupné

středa 20. 8 – vstup zdarma
čtvrtek 21. 8. – 200,–Kč
pátek 22. 8. – 200,–Kč
sobota 23. 8. – s galavečerem 350,–Kč, bez galavečera 200,–Kč

Olomoučtí zástupci

Petr Krátký, –30 kg, lightcontact, mladší žáci
Klára Chodorová, –60 kg, lightcontact, starší žákyně
Renáta Sychrová, –63 kg, lowkick, oriental, ženy
Petr Žiletka Hřivna, –67 kg, profi oriental, muži, 5×2 min

Martin Dostál