„Jsme rády, že nám to vyšlo. Dokázaly jsme se urvat o deset, což je skvělé, protože budeme mít u nich velkou výhodu. I tak to ale bude ještě těžké, doufám, že to tam nepodceníme,“ varuje před liknavým přístupem.

Ze své pozice levého křídla dělala Srbkám velké problémy, dvkarát se dokázala ukázkově protáhnout a chladnokrevně zakončit. Další čtyři zásahy přidala z rychlých brejků. Třikrát ji do něj přitom vyslala brankářka Vyhlídalová.

„Jsem ráda, že mi to vyšlo po dlouhé době. Důležité je, že jsem holkám pomohla k vítězství. A musím jim poděkovat za spolupráci,“ rozesměje se. „Bez nich bych v tom trháku nebyla. Hrály jsme kvalitně vzadu a pak jsme mohly chodit dopředu. Takže je to zásluha kolektivu,“ culí se skromná házenkářka.

Takový trhák, to vypadá náramně jednoduše, hráčka dostane přihrávku do běhu, dvakrát si zadribluje a může se zeptat gólmanky, kam to chce. Je tomu skutečně tak?

„Je důležité hlavně neskákat na brankaře, protože v té rychlosti letíte dopředu a pak vám vykrývá ten úhel. Takže si musíte odskočit do strany a pak to tam šoupnout do prázdné brány,“ popisuje Salčáková, jak se podobný brejk proměňuje.

Utkání se od začátku nevyvíjelo zdaleka tak jednoznačně. O poločase bylo skóre vyrovnané a takové vydrželo ještě do desáté minuty půle druhé. Co se pak stalo?

„Já si myslím, že jsme se ze začátku zápasu nechaly trošičku uspat jejich hrou. Ony hrají na jisté góly, že si dojdou v klidu na druhou polovinu a pak teprve něco vymýšlí,“ vysvětluje Salčáková proč Zora nepůsobila v úvodu utkání tak jistě, jak ukázala později.

„Trenér nás o poločase upozorňoval, abychom hrály i rychlé balony dopředu. Ze začátku druhého poločasu to bylo ještě nervózní, ale pak Pančevo odpadlo fyzicky. My naopak nasadily a těma trhákama a rychlou hrou jsme je uběhaly,“ usmívá se talentovaná hráčka.

Hráčky Zory teď mají hodně napilno, hrají systémem víkend – středa – víkend. Před zápasem panovaly určité obavy z únavy. Naplnily se?

„Já si myslím, že jsme teď dobře rozjeté. Zápasové tempo nám spíše vyhovuje. Můžeme se prostřídat, takže vždycky je někdo odpočinutý. Hlavně nám teď hodně pomáhá obrana, kde holky výborně pracují, a pak se hraje lépe i vepředu,“ nepotvrzuje zvěsti o únavě Salčáková.

Jaký tedy bude cíl pro cestu do Pančeva? „Doufám, že jedeme postoupit a že se potom konečně podíváme i do nějaké atraktivnější země,“ přeje si Saly výlet někam na západ. Po Bělorusku a Srbsku by to byla příjemná změna.