Jak se přihodila domácí jasná porážka 21:31?

Vstup do zápasu nám vyšel úplně skvěle. Kdyby se hrálo jen na prvních deset minut
a druhý poločas, tak bychom vyhrály o tři. Ale bohužel se projevila kvalita mosteckého družstva a jeho široký kádr, ve kterém je nespočet reprezentantek. My jsme hrály naši hru, kterou jsme si připravovaly, ale bohužel od desáté minuty jsme úplně otočily
a přestaly jsme hrát to, co jsme měly. Tam byl zlomový okamžik a druhý poločas už nestačil na to, abychom to stáhly.

Zaskočila vás rychlá mostecká křídla v čele s nepolapitelnou Súkenníkovou?

Mají skvěle sehranou obranu a ta křídla si můžou dovolit vybíhat daleko dřív. Obrana je tak kompaktní, že donutí udělat útok chybu
a křídla si mohou dovolit stát na deseti metrech a vybíhat, což prostě nejde moc bránit. Na druhou stranu si myslím, že bychom to měly předvídat, protože víme, že to je jejich velká zbraň.

V prvním poločase jste brankářce Müllnerové daly jen devět branek. Chytala tak skvěle?

Myslím, že to není jenom
o brankářce, i když je opravdu velmi kvalitní. Je to právě o součinnosti s obranou. Mají to super sehrané, obrana brání jednu polovinu branky a brankářka chytá druhou, takže si to opravdu postaví tak, jak chtějí. Na druhou stranu si myslím, že tam byly okamžiky, kdy jsme je dokázaly přehrát, a pokud budeme dodržovat naši hru, tak to
v Mostě může být ještě zajímavé.

Rozhodla o desetigólové výhře Mostu hlavně jejich lepší obrana?

V každém zápase je obrana základ, a pokud šlape, tak se v útoku hraje daleko jednodušeji. My jsme se na ten gól pak strašně moc nadřely
a tím jsme si oproti nim ubíraly síly. Pak se tím začaly kupit chyby a vznikaly z toho protiútoky. Občas nám
v obraně vázla komunikace, kdy jsme zůstaly hrát dvě hráčky patami na šestce, ale měla jít jedna ven. A nebo naopak jsme vyběhly obě dvě. Byly tam pěkné okamžiky, ale to nestačí. V play-off se musí šlapat celých šedesát minut.

V pátek může Most rozhodnout o postupu do finále. V případě vaší výhry by se hrál rozhodující zápas již v sobotu. Počítáte
s touto variantou a budete si vůbec brát věci na dva dny?

Určitě si budeme brát věci na dva dny, protože play-off je úplně jiná soutěž. Tam se jde do každého zápasu s čistým štítem. Teď vedou 1:0, ale větší náskok nemají, takže si bereme věci na dva dny (usmívá se). V play-off je všechno možné, takže já věřím vždycky.

A nejste v týmu jediná?

Já doufám, že ne. Možná by to chtělo mít tu víru od všech hráček na stejné úrovni, ale každý je jiný a každý si to
v sobě musí nastavit sám a jít do toho tak, aby byl maximálně připravený.

Mostečanky šly do zápasu s bojovými barvami na tváři. Nevymyslíte něco podobného?

Já myslím, že v tom to kouzlo není a důležité jsou úplně jiné věci. Že to udělaly ony? Věří si až tak moc, že si to můžou dovolit, ale toto si myslím, že není úplně nejdůležitější.

Trochu teď předbíháme, ale nebude pro vás důležitější spíš případný boj o bronz, když vezmeme v úvahu, že Most má dva domácí mečboly?

Může to tak být, ale ještě se o tom nechci bavit, protože před sebou máme ještě třeba dva zápasy. Na druhou stranu, kdyby to tak bylo, tak je to super příprava. Ale v Mostě stejně musíme bojovat až do konce.