Takřka měsíc se mohli hráči Tatranu pod vedením kouče Hudečka chystat na klíčovou fázi sezony.

„Udělali jsme to, co jsme měli v plánu, takže jsem spokojený. Odehráli jsme přípravná utkání a víc jsme trénovali. Věnovali jsme se od obrany všem herním činnostem. Zaměřili jsme se na preciznost našich kombinací, aby to bylo přesně tak, jak to má být. Doléčili jsme některé šrámy," vyjmenoval trenér Jaroslav Hudeček a posmutněle prozradil:

„Jen u Davida Juříčka je pořád otazník. Uvidíme, pomaličku to zkouší.Trenér Kopřivnice Vávra říkal, že věří, že David nastoupí. Ale my nemlžíme, to ani nemá smysl. Už nehraje dva měsíce. Byl bych strašně rád, kdyby nastoupil. Jsou tam ale jemné nuance, jestli jít do rizika, že by se ještě víc zranil nebo ho ještě pošetřit. Radši bych to doléčil a netlačil na pilu. David pomáhá hráčům hlavně psychicky," řekl zkušený lodivod ke zdravotnímu stavu legendárního českého pivota.

Máme je zmapované

Pro důkladnou analýzu hry Kopřivnice využil celek z Hané také videorozbory.

„Máme je zmapované, stejně jako oni nás. Na internetu je to dostupné, zpracoval jsem celou řadu utkání u videa jsme byli skoro každý den, před tréninkem minimálně půl hodiny. Postup je ale všude stejný," upozornil trenér litovelského mančaftu.

K hlavním přednostem protivníka patří podle něj pohyblivost, nasazení a také fyzická kondice.

„Myslím, že přidali na důrazu. Jejich hra ještě zagresivnila a zrychlila. Bude problém uhlídat je. Jsou menších postav, rychlí a dynamičtí. Je to nepříjemný soupeř, který bych přirovnal k takovému pytli blech. Jsou rozlítaní a agresivní. Naši hráči musí být pořád připravení, protivník jim napadáním stlačí rozhodovací čas na minimum," varoval Jaroslav Hudeček.

V sobotu i v neděli od 17 hodin vyběhnou hráči Tatranu na hrací plochu v Kopřivnici 
s jasným cílem vítězství.

„Vést 2:0 by byla fantazie, ale zase to bereme střízlivě. Ale 1:1 není nereálné, v silách kluků to je. Jde jen o vítězství, nesmí se kalkulovat, o kolik vyhrajeme. Je to play-out a šmitec, musí se vyhrát. Vše se musí odvíjet od disciplíny a taktických pokynů. Nedá se hrát vabank. V play-out už to pak nejde ničím napravit," prohlásil před prvními zápasy série na tří vítězné utkání kouč Hudeček.