„Když jsme jeli do Partizánského, tak jsme si říkali, že bychom bod brali všemi deseti. Po tom vývoji zápasu, kdy jsme se v prvním poločase drželi a ve druhém poločase celou dobu vedli, jsme byli trochu zklamaní, že jsme jeden bod ztratili,“ prohlásil trenér Zory Libor Malínek.

Hanácký celek na horké slovenské palubce vedl ještě v čase 58:50 o jednu branku.

Olomoucký kouč si následně vzal oddechový čas a po něm rozhodčí neuznal gól Anně Gebre Selassie kvůli údajnému porušení pravidel o krocích.

Slovenky v posledních vteřinách vybojovaly již devátý sedmimetrový hod, po kterém vyrovnala Janšáková. Šťastná remíza pro domácí tak byla na světě.

„V závěru tam bylo několik sporných rozhodnutí rozhodčích. My jsme pak nadějné vedení udržet nedokázali. S odstupem ale můžeme být z bodem z Partizánského spokojení,“ hodnotil olomoucký kouč zisk cenného bodu z hřiště soupeře. Tomu se výkon rozhodčích v posledních minutách zápasu příliš nezamlouval.

„To měřítko bylo jiné. Domácí házely devět sedmiček, což je opravdu hodně, ale Bára Raníková taky čtyři pokryla. V závěru tam byl i tlak ze strany obecenstva, rozhodčí se naklonili k domácím. A byly z toho ty sporné momenty, které rozhodly,“ konstatoval Malínek.

Skvělou zprávou pro olomoucký klub byl první start Lucie Fabíkové po vážném zranění kolena.

„Jsem hrozně rád, že se už naplno připojila k týmu. Tři týdny už trénovala naplno a po vzájemné domluvě už nastoupila do prvního zápasu,“ prohlásil Malínek na adresu zkušené házenkářky, která v zápase zaznamenala dvě branky.

„Pro tým byla obrovským přínosem, i když se na ní dala pozorovat nervozita, protože dlouhou dobu kvůli zranění nehrála,“ všiml si Malínek, který ale Fabíkové dává velké zásluhy na olomouckém výsledku.

„Nebýt jí, tak jsme ten bod nejspíš nevybojovali.“

Olomoucký kouč tak má zase k dispozici kvalitní spojku, která zvýší konkurenci na tomto důležitém postu.

„Věřím, že s ní půjdeme nahoru. Je to univerzálka, umí hrát na obou spojkách,“ poznamenal Malínek.

Další zápas ale jeho svěřenky čeká až 29. října, kdy po reprezentační přestávce Zora hostí Zlín.