Úvodní set se dlouho vyvíjel pro Olomouc velmi nepříznivě; po servisech domácí Širůčkové prohrávaly 5:11 a Šelmy dál kráčely za ziskem sady (17:11). Jenže hostující tým začal postupně snižovat. Definitivní úder zasadila Brnu střídající Kneiflová, která na podání pomohla k dokonání obratu z 21:20 na 21:25.

„Po našem triumfu nad Libercem byly holky v pátečním tréninku rozjuchané, což se samozřejmě dalo čekat. A pak jsme v začátku brněnského zápasu hodně prohrávali. Naštěstí to tým zvládl a zkoncentroval se,“ popisoval trenér VK UP Martin Hroch.

Ve druhém dějství to naopak byla univerzita, která šla od počátku do vedení 10:6, jež při servisu Šepeľové ještě navýšila 14:7. Za vcelku poklidného vedení hostí (12:19) šla na podání domácí Komárková a rázem to bylo 18:19. Z koncovky se tak stalo drama, které pro sebe rozhodly Hanačky až od stavu 23:23 dvěma potřebnými body - 23:25 a 0:2.

VK UP Olomouc - VK Dukla Liberec 3:0. Volejbalistky Olomouce (v modro-oranžové) nedaly Liberci šanci.
FOTO: Fantastický skalp! Olomoucké volejbalistky nedaly mistryním šanci

A drama pokračovalo i ve třetí části střetnutí. Po dlouhé a těsné přetahované šly jako první do menšího trháku hostující volejbalistky (13:14, 13:17), které už svou výhodu nepustily: po výhře 25:19 porazily Olomoučanky Šelmy v jejich brněnském doupěti 3:0.

„Jsem samozřejmě moc rád za tři body i třísetové vítězství, i když v úvodních dvou sadách to bylo hodně těsné. Porazili jsme velmi těžkého a nepříjemného soupeře, který jako jediný vedle nás na podzim dokázal porazit Liberec,“ dodal Hroch.

Prakticky ihned po brněnském utkání vyrazily Olomoučanky na dlouhou cestu na jih Francie, kde se v úterý 7. prosince od 20 hodin představí v úvodním duelu osmifinále evropského poháru CEV Cup na hřišti velkoklubu Volero Le Cannet.

VK UP Olomouc (v oranžovém). Ilustrační foto.
Do Olomouce zamíří „volejbalový Real Madrid“. Je to pocta, říká kouč

VK Šelmy Brno - VK UP Olomouc 0:3 (-21, -23, -19)

Rozhodčí: Rychlík, Poláček

Čas: 84 minut

Diváků: 300

Brno: Podhrázká, Borovcová, Komárková, Širůčková, Nováková, Faltínová, libero Pluhařová. Střídaly: Mikysková, Mokrá, Benediktová.

Olomouc: Šepeľová, Moscická, Babićová, Silva, Blancová, Štimacová, libero Kulová. Střídaly: Tinklová, Kneiflová.