Dvanácti brankami pomohla k jednoznačnému vítězství 36:16 Kristýna Salčáková.

Házenkářky Zory si v minulém kole doma překvapivě poradily s Porubou a kouč Jan Bělka se po utkání obával, podcenění papírově slabšího soupeře z jihu Čech.

Hanačky však k sobotnímu interligovému utkání přistoupily naprosto zodpovědně a Jindřichův Hradec porazily o dvacet branek.

Zora přitom k zápasu cestovala oslabena o Annu Gebre Selassie, Kateřinu Růžičkovou a některé další hráčky trápila drobnější zranění či nachlazení.

Od úvodu však hostující tým zápasu jasně dominoval, domácí se trefily poprvé až v deváté minutě. Poločas vyzněl jednoznačně 17:6 pro hosty.

„Děvčata dobře věděla, o co hrají, a zaslouží si pochvalu za disciplinovanost, protože do utkání vpadla jako uragán, soupeři nedala šanci, po pár minutách byl stav 6:0 a v první půli prvního poločasu už bylo prakticky po zápase," uvedla na klubovém webu
dhkzoraolomouc.cz asistentka olomouckého trenéra Lucie Fabíková.

Ve druhém dějství se ráz utkání nezměnil. Zora se dostala až do dvacetigólového náskoku a po zásluze brala dva body.

V dalším interligovém zápase se Hanačky představí v sobotu 1. března doma proti Veselí nad Moravou a znovu půjde o důležité body pro postup do play off.

„Je to pro nás další zápas o přežití," upozornila Lucie Fabíková.

HÁZENÁ J. HRADEC – DHK ZORA OLOMOUC 16:36 (7:16)

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. 7m hody: 6/2 – 5/4. Vyloučení: 2 – 2. Diváků: 220.

J. Hradec: Davidová, Michalová – Kylarová 4, Vlková, Prokešová 2, Kohoutová 4/1, Kočová, Markesová 1, Voldánová, Bílková 1, Krupicová, Maryšková 4/1, Zahradníková. Trenér: Karel Petržala.

Olomouc: Rašková, Dederlová – Berová 5, Samcová 2, Dostálová 2, Severová 3, Kubáčková 5/2, Salašová 2/1, Kalová, Huráňová 2, Salčáková 12/1, Ždánská 3. Trenér: Jan Bělka.

Další výsledky 17. kola: Senec – Zlín 14:41 (8:17), Veselí nad Moravou – Most 19:29 (10:16), Michalovce – Písek 34:12 (16:6), Partizánske – Šaľa 25:24 (13:9), Poruba – Slavia Praha 32:20 (13:8).