Nejlepší střelkyně olomouckých házenkářek má trochu strach

Kdy proběhly první kontakty mezi vámi a klubem?
Všechno začalo někdy na jaře. Nejdřív se posílaly na DVD nějaké zápasy a trenér Mainzlaru projevil zájem. Asi před dvěma týdny jsem tedy jela do Německa na zkušební trénink, dopadlo to dobře a poslední jednání už probíhalo jen mezi kluby, které se musely dohodnout. Loni jsem totiž v Olomouci podepsala smlouvu na několik let dopředu.

Hrála při přestupu nějakou roli bývalá vynikající hráčka a vaše příbuzná Monika Ludmilová, která v klubu působí?
No, ta v tom nehrála žádnou roli. (důrazně) Vše záleželo jen na trenérovi. V Mainzlaru sháněli hráčky, takže to bylo jen o tom, jestli mě budou chtít, nebo ne, a to rozhodoval jen trenér.

Ale aspoň by vám mohla ulehčit příchod, ne?
Jsem samozřejmě ráda, že mi někdo v začátcích pomůže. Snad bych u ní měla první měsíc bydlet, protože bych se tam ztratila snad hned druhý den. Všechno mi tam připadalo takové stejné.

Co vy a němčina?
No, tak měla jsem němčinu na základní škole i gymnáziu, takže docela rozumím a občas i něco řeknu, ale ne vždy přesně to, co potřebuju. Tuším, že ze začátku asi budu bojovat.

Už v průběhu sezony jste naznačovala, že byste ráda zkusila zahraniční angažmá. Je Mainzlar přesně to, co jste měla na mysli?
Neuvažovala jsem tak, že bych měla vybranou konkrétní zemi. Jen jsem věděla, že bych ráda zkusila zahraničí a zkusit si dokázat, jestli na to mám. Ať už po herní stránce, nebo psychické. Nejde o to, jestli to je Německo, nebo něco jiného. Pokud by byly dobré podmínky, tak by mi bylo jedno kde.

Už víte, na jak dlouho tam jdete?
Tohle ještě není definitivně dořešené. Ale myslím, že to bude nejdřív jenom na rok. Ale taky je možné, že budu o Vánocích s brekem zpátky. (smích)

Co víte o klubu?
Před dvěma lety spadli z bundesligy a hovořili o tom, že by chtěli zpět. Čekám, že kromě mě přijde více nových hráček. Celkově je německá házená rychlejší a silovější. Takže čekám, že se bude asi hodně běhat a posilovat. Ale s tím nemám problémy, snad jen běh na dlouhé tratě mi moc nevoní. Ale aspoň se naučím nové věci.

S jakými pocity odcházíte?
No, docela se bojím. Jdu do neznámého prostředí, kde nikoho neznám a budu si muset na všechno zvyknout. Momentálně mám strach, ale uvidíme. Hlavně doufám, že aspoň zčásti budu splňovat trenérovo očekávání.