Mohlo by se proto zdát, že troubelická posádka má zcela volnou cestu k dalšímu z českých titulů. „To určitě ne. To samé se může stát i nám. V žádném případě není rozhodnuto. Záležet bude na každé rozjížďce,“ varoval řidič Václav Rozehnal.

Boj o titul se v předchozích sezonách odehrával výhradně mezi bratry Rozehnalovými a Čermáky. Úřadující mistři absenci největší konkurence vůbec nevítají. „Je to nepříjemné. Naše vzájemné souboje byly pro nás přínosem při mistrovství světa,“ upozornil Rozehnal.

Troubelická posádka tak vyhrála obě jízdy při druhém závodu ve Stříbře. „První jízdu jsme vyhráli v pohodě. Při druhé Čermákovi spadli a Tomášovi praskla pánev. I když jsme v té chvíli jeli třetí, věděli jsme, že Černého předjedeme a vyhrajeme. Závod pro nás ztratil náboj a jiskru,“ zklamaně přiznal Rozehnal.

Úřadující mistři sice vyhráli, vše ale nebylo bezproblémové. Spolujezdec Marek startuje s pohmožděnou rukou a tým musel řešit potíže s motorem. „Ruka je naštěstí den ode dne lepší a je jen naražená. Motor jsme ještě před závodem museli měnit,“ dodal Václav Rozehnal.

Mistrovství republiky pokračuje třetím závodem o tomto víkendu v Šumperku. „Trať známe docela dobře, i když jsme tady letos netestovali. Chceme vyhrát,“ nemohou mít úřadující mistři ani jiný cíl.