Sajdkárkrosaři z Troubelic dali zbytku pole přes minutu

Troubelickou dvojici přitom v předchozích závodech limitovaly nepovedené starty. V třítýdenní přestávce však na slabině zapracovali a vyplatilo se. „Po obou startech jsme byli první. Čermákovi se vždy drželi dvě kola, ale pak jsme jim odskočili. Na jejich jízdě bylo znát, že Ondra Čermák má něco s kolenem,“ přiznal řidič Václav Rozehnal.

Troubelická posádka se na starty zaměřila při tréninku. „Asi čtvrtinu času jsme věnovali nacvičování reakcí, přesnosti a rychlosti řazení,“ poznamenal Rozehnal.

Závody v Kaplici se tak změnily v exhibici českých šampionů, kteří víc než se soupeři museli bojovat s úmorným vedrem. „Bylo přes třicet stupňů. V Kaplici je navíc hlinitopísčitá trať, která rychle vysychá. I když pořadatelé trať kropili, za chvíli se prášilo,“ řekl Václav Rozehnal.

Citelné byly i vysoké teploty. „I na prvním místě jsme se snažili udržet rychlé tempo a v závěru jsme už cítili únavu. Některé posádky do cíle dojely z posledních zbytků sil,“ přiznal Rozehnal.

Nyní troubelickou dvojici čeká další podnik mistrovství světa v Belgii. „Výhodou je, že trať v Kaplici je podobná té belgické. Byla to pro nás dobrá příprava na mistrovství světa,“ dodal Rozehnal.