Troubelická posádka měla přitom ze závodu menší obavy. V sobotu totiž na Genk padaly vydatné přeháňky, které poničily okruh.

„Na trati byly velké díry. Uvažovalo se o tom, jestli bude závod vůbec regulérní. Večer ale na trati zapracovala technika a v neděli přestalo pršet,“ oddechl si řidič troubelické posádky Václav Rozehnal.

Úřadujícím českým mistrům se nakonec ale kvalifikace vůbec nepovedla. „Na startu jsme se po kolizi málem převrátili. V rozjížďce jsme skončili šestí, což znamenalo konečnou dvanáctou pozici na startu,“ upozornil Václav Rozehnal.

Přitom právě v Genku bylo postavení na startu hodně důležité. „Hned na začátku je totiž prudká levá zatáčka. My jsme taky vždy začínali až v polovině startovního pole,“ upozornil Rozehnal.

Čeští reprezentanti se tak museli postupně prodírat dopředu. V první jízdě se bratrská dvojice posunula na osmé místo, ve druhé si o příčku polepšili.

„Ve druhé jízdě jsme sice lépe odstartovali, ale po celý závod jsme bojovali ve čtyčlenné skupině. Špička startovního pole si už vytvořila náskok a my jsme se do čela skupinky dostali až v závěru,“ upozornil Rozehnal.

Závody v Genku se konaly po třítýdenní přestávce, kterou uvítal především Václav Rozehnal, jehož trápilo pohmožděné rameno. „Teď už na rameno při jízdě nemyslím. Sem tam to zabolí, ale není to nic hrozného,“ uvedl Rozehnal.

Sajdkárkrosový šampionát pokračuje již o tomto víkendu v německém Strassbessenbachu, kam míří i početná skupina fanoušků troubelické dvojice. „Vypravuje se celý autobus a další pojedou svými auto. Už se těšíme na atmosféru,“ dodal Rozehnal.