Troubelické posádce nadmíru vyšla kvalifikace, v níž obsadila druhé místo. V úmorném čtyřicetistupňovém vedru však českým reprezentantům nešly starty. V první jízdě začínali desátí a po stíhačce skončili těsně za čtvrtou posádkou.

Podobně se vyvíjela i druhá jízda.

„Odjeli jsme asi jedenáctí, ale v prvních zatáčkách jsme předjeli čtyři soupeře, a tak začali na sedmém místě. V půlce jízdy jsme se dostali na šestou pozici a pak už nebylo dost energie na předjíždění,“ uvedli na svých internetových stránkách.

„Druhá jízda byla náročná i tím, že trať byla nalitá vodou a zatáčky, které byly vyjeté na beton, pěkně klouzaly. Navíc se nám během jízdy uvolnila přední tabule a trochu jsme ji tahali po zemi, ale nijak zásadně to výsledek neovlivnilo,“ dodali.

Rozehnalovi tak zajeli nejlepší závod v sezoně.

„S výsledkem jsme spokojeni, i když po druhém místě v sobotní kvalifikaci jsme si troufali na víc.“

Průběžné pořadí mistrovství světa:

1. Joris Hendrickx, Kaspars Liepins (Bel., Lot.) 225 bodů, 2. Jan Hendrickx, Tim Smeuninx (Bel.) VMC/KTM 222, 3. Daniel Willemsen, Gertie Eggink (Niz.) 221, 4. Maris Rupeiks, Kaspars Stupelis (Lot.) 219, 5. Etienne Bax, Ben van den Bogaart (Niz.) 161, 10. Tomáš Čermák, Ondřej Čermák 112, 11. Václav Rozehnal, Marek Rozehnal (všichni ČR) 109.