„Perspektiva vyléčení bráchovy nohy není dobrá, a tak jsme se rozhodli, že příští rok už mistrovství světa nepojedeme," vysvětloval řidič Václav Rozehnal.

Jeho bratr si vloni na jaře zranil kotník a ve větší části loňské sezony ho na sajdkáře nahradil Švýcar Bruno Kälin. Do letošní sezony bratrská dvojice vstupovala s cílem vylepšit loňské osmé místo, jenže úvodní závody nedopadly podle očekávání.

„Začátek sezony byl horší. Neměli jsme moc natrénováno a chvíli nám trvalo, než jsme se přizpůsobili a brácha změnil svůj jezdecký styl," vrátil se k nepovedenému začátku roku Václav Rozehnal.

Ve třetině sezony se však troubelická posádka začala zlepšovat a pravidelně se umisťovala v první desítce. Tentokrát však čeští reprezentanti stupně vítězů neatakovali.

„Hrozně nás to mrzí. Brácha je strašně zklamaný. Nepředstavovali jsme si, že se budeme takhle trápit," přiznal Václav Rozehnal.

Při posledním závodě v německém Rudersbergu už troubelická posádka odjela jen první jízdu. Po čtrnáctém místě se Rozehnalovi se šampionátem definitivně rozloučili.

„Po první jízdě už jsme měli jisté deváté místo v konečném pořadí. Vzhledem ke stavu Markova kotníku už nebylo nutné riskovat a do druhé jízdy jsme už nenastoupili," upřesnil Václav Rozehnal.

Sajdkárkrosová sezona totiž ještě neskončila a bratrská dvojice má před sebou závěrečné závody mistrovství republiky, český a evropský šampionát družstev.

„V sobotu pojedeme předposlední závod mistrovství republiky. Budeme to muset skousnout, protože titul ještě nemáme úplně jistý. Budeme se snažit, abychom před posledním závodem měli klid," přeje si Václav Rozehnal.