Čeští reprezentanti o víkendu startovali v Lochemu. První jízdu však nedokončili. „Nevíme, proč nám to v první jízdě kleklo, prostě se propálil píst,“ referoval na webových stránkách týmu řidič Václav Rozehnal.

Do druhé jízdy stáj nasadila nový motor a Rozehnalovi skončili třináctí. „V podstatě jsme motor zajížděli, ale bylo to dobré. Jsme unavení, ale jinak je všechno v pohodě,“ uvedl Rozehnal.

Troubelická posádka nyní pokračuje v Nizozemsku v trénincích na písčitých tratích.

„Doufáme, že druhý motor nám vydrží do neděle na závod. Ten první bude možné opravit až doma. V úterý jsme trénovali v Belgii a ve středu v Holandsku. Je to docela náročné v tom písku a po dvou hodinách ježdění, kdy jezdí až sto motorek, je trať na kaši,“ popsal Rozehnal náročné podmínky.

Tréninky provází nepříznivé počasí. „Trať už byla pěkně rozbitá a začalo slušně pršet. Říkali jsme si, že je to dobré, protože nebude na trati alespoň tolik sól. Omyl! Jezdilo se pořád i v dešti a teplota byla kolem šesti stupňů. Přejíždíme na další trať. Asi to bude mazec, protože vydatně prší. Máme v plánu ještě minimálně jeden den trénovat,“ dodal.