Vrcholem zmaru byl poslední závod v německém Rudersbergu, kde čeští reprezentanti bojovali o pátou pozici. V první jízdě havarovali a ve druhé jim selhal motor.

„Očekávali jsme, že by páté místo mohlo vyjít. Teď už ale vzhledem k problémům sedmé místo považujeme za úspěch,“ přiznal řidič Václav Rozehnal.

Troubelickou posádku stíhala jedna rána za druhou už od začátku šampionátu. Nejhorší přišla už při druhém závodu. Šampionát se po dlouhé době vrátil do České republiky.

V Jiníně se drželi na třetím místě, ale těsně před koncem měli defekt a do cíle nedorazili.

Ve druhé jízdě přitom skončili stříbrní, a tak mohli slavit medailové umístění na domácí půdě. „Bylo to největší zklamání. Přišlo hodně českých fanoušků,“ litoval Rozehnal.

Nepřízeň osudu provázela posádku i při dalších startech. Ze dvanácti závodů bylo bezproblémových jen pět.

„Nedá se ale všechno svádět na smůlu. Vyplývalo to hlavně z kolizí. Hlavní problém byl v pomalých startech. Pak jsme se museli prokousávat dopředu,“ připomenul Rozehnal.

Mimo havárií a technických problémů musela bratrská dvojice bojovat i s vlastními zdravotními problémy. „Napřed měl problémy s vazy v rameně brácha a pak já. Nijak zásadní vliv na naše umístění to ale nemělo,“ přiznal Rozehnal.

Čeští reprezentanti se během sezony jednou prosadili na stupně vítězů. V ukrajinském Černivci skončili třetí. „To byl pro nás nejlepší výsledek,“ poznamenal Rozehnal.

Světový šampionát sice skončil, ale sajdkárkrosová sezona pokračuje dvěma závody mistrovství republiky a světového šampionátu družstev.

Český titul by už Rozehnalům neměl uniknout. „Ke zbývajícím závodům přistoupíme zodpovědně. Budeme se snažit vyhrát každou jízdu, ale ne za každou cenu,“ dodal Rozehnal.

Problémy Rozehnalových v šampionátu

1. závod v Oss: uražená řídítka v kvalifikaci
2. závod v Jiníně: defekt v první jízdě
4. závod v Cingoli: havárie ve druhé jízdě
7. závod ve Strassbessenbachu: poškození zadní brzdy
10. závod v Kivioli: prasklo madlo u spolujezdce
11. závod v Dardon Gueugnon: spadl řetěz
12. závod v Rudersbergu: v první jízdě praskl rám po havárii, ve druhé jízdě porucha motoru