„Máme trochu víc štěstí, zlepšujeme se a jsme rychlí," okomentoval poslední výsledky řidič Václav Rozehnal.

V Německu se přitom troubelická posádka mimo soupeřů musela vyrovnat i s nepříjemným počasím.

„Bylo to náročné. Teplota se pohybovala kolem třiceti stupňů, občas byla přeháňka. Bylo vlhko jako v tropech," přiblížil Rozehnal podmínky závodu.

Díky dešti se ale zase na trati neprášilo. „Kdyby nepršelo, pořadatelé by měli velké problémy trať nakropit," přiznal Rozehnal.

V první jízdě se navíc řidiči rozbily brýle. „Hrouda vyrazila sklo a mně se do brýlí dostával prach a hlína. Ke konci jsem už toho měl plné oči," popsal problémy při první jízdě Rozehnal. I tak čeští reprezentanti do cíle dorazili na osmém místě.

Ve druhé jízdě svedli úspěšnou bitvu s bratry Čermákovými a skončili šestí. „Obě rozjížďky byly hodně bojovné. Jelo se ve skupině a bojovalo se o každý metr," poznamenal Rozehnal.

Do Německa navíc dorazila početná skupina českých fanoušků a podpora byla znát. „Při představování jezdců před závodem to bylo hodně příjemné," ocenil Rozehnal.

Po vydařených závodech ve Francii a v Německu se troubelická dvojice drží na devátém místě a na šestou příčku ztrácí 38 bodů. „To bychom ale museli mít štěstí a někdo naopak smůlu. Šance na zlepšení ale máme," připustil Rozehnal.

Pozitivní navíc je, že do špičky se zařadila i další česká posádka bratrů Čermáků. „Vrátili se ve stejné formě jako před zraněním Ondry. Pro nás je pozitivní, že i mistrovství republiky má teď jiný náboj," řekl Rozehnal.

V sajdkárkrosovém kalendáři je sice nyní přestávka, ale troubelický tým si moc neodpočine. „V poslední době nás provází technické problémy. V pondělí jsme se vrátili z Německa a hned jsme se vrhli na motorku. Celý týden máme plno práce," přiznal Rozehnal.