„Už je to čtvrtý závod za sebou, kdy se nás drží čtvrtá místa. Ještě bychom se chtěli do konce sezony dostat na bednu,“ přál si řidič Václav Rozehnal.

Do konce šampionátu přitom již zbývá poslední podnik v německém Rudersbergu. Troubelická posádka se v průběžném pořadí posunula na páté místo. „Teoreticky se ještě můžeme posunout na čtvrté, ale příliš reálné to není. Budeme se proto hlavně snažit udržet páté místo před Happichem,“ plánuje Rozehnal.

Ve Francii troubelická dvojice doplatila především na nepovedené starty. „Vždy jsme začínali osmí. Než jsme se stačili přiblížit ke špičce, první tři už poodjeli,“ litoval Václav Rozehnal.

Při stíhací jízdě na francouzském okruhu přitom rychle ubývaly síly. „V letošní sezoně to byl nejnáročnější závod ve velkém horku. Na trati se střídaly strmé sjezdy s výjezdy, což bylo náročné na fyzičku,“ upozornil Rozehnal.

Šampionát vyvrcholí závěrečným závodem v německém Rudersbergu již o tomto víkendu.

Průběžné pořadí mistrovství světa: 1. Jan Hendrickx, Tim Smeuninx (Bel.) 449 bodů, 2. Joris Hendrickx, Kaspars Liepins (Bel., Lot.) 436, 3. Janis Daiders, Lauris Daiders (Lot.) 388, 4. Daniel Willemsen, Sven Verbrugge (Niz., Bel.) 366, 5. Václav Rozehnal, Marek Rozehnal 352, 6. Marco Happich, Martin Betschart (Něm., Švýc.) 345, 7. Maris Rupeiks, Haralds Kurpnieks (Lot.) 299, 8. Etienne Bax, Marc van Deutekom (Niz.) 275, 9. Tomáš Čermák, Ondřej Čermák (ČR) 242, 10. Stuart Brown, Luke Peters (VB) 221.