Řidič Václav Rozehnal se totiž dává dohromady po vážném zranění, které si způsobil v polovině srpna při dvanáctém závodě světového šampionátu v ruské Penze.

Rehabilitace sice probíhá podle plánu, jestli ale čeští reprezentanti stihnou úvod sezony, není jisté.

„Teď začínám naplno trénovat. Musím se zatím vyhýbat tvrdým dopadům. Poslední kontrolu mám na konci března a pak začnu trénovat na motorce,“ hlásí Václav Rozehnal.

Začít s tréninkem těsně před prvním závodem je však hodně pozdě.

„Normálně bychom začínali teď. Start na prvním závodě mistrovství světa je ohrožen. Zrovna v Holandsku je těžká trať s hlubokým pískem,“ upozornil Rozehnal.

S rehabilitací v Pasece a především s prací ruských doktorů v Penze na zlomené stehenní kosti levé nohy může být nadmíru spokojen.

„Naši doktoři mi říkali, že je to dobře udělané. Dokonce tvrdili, že kdyby se to stalo u nás, v některých nemocnicích by to dopadlo hůř. Penza je osmisettisícové město a doktoři tam byli na dobré úrovni,“ chválil Rozehnal.

Otázkou navíc je, jak na tom po tak vážném zranění bude po psychické stránce. „Sám jsem na to zvědavý. Po úrazu bude psychika asi jiná než předtím,“ odhaduje.

Kvůli rehabilitaci se pozdržela i příprava motorky na novou sezonu.

„Trochu se to opozdilo. Čekali jsme, jak se bude vyvíjet moje rehabilitace. Do konce března by mělo být všechno nachystané. Zůstáváme u stejné značky, žádné větší změny jsme nedělali,“ řekl Václav Rozehnal, jehož bratr a spolujezdec se připravuje stejně jako v předchozích letech.

Loňská nedokončená sezona měla negativní vliv na zajištění letošního roku.

„Chtěl bych poděkovat sponzorům, co nás podrželi a zůstali při nás. O některé jsme ale přišli. Sezona zatím není úplně zajištěná. Máme ale ještě rozjednané určité věci. Pokud se nevyskytnou nějaké větší problémy, věřím, že sezonu zvládneme,“ poznamenal Rozehnal.