Do první jízdy odstartovala troubelická posádka na jedenáctém místě. „Docela se nám dařilo předjíždět a v cíli z toho bylo šesté místo,“ uvedl na webových stránkách týmu řidič Václav Rozehnal.

Do druhé jízdy sice čeští reprezentanti odstartovali ještě lépe, ale zbrzdil je kontakt s Němce Happichem. Z deváté příčky se však Rozehnalovi posunuli na šestou. „Tam jsme ale vydrželi jen několik vteřin. Praskl nám duralový šponovák řetězu a to způsobilo, že se zadní kolo stočilo a spadnul řetěz. Ve dvanácté minutě tak pro nás skončila slibně rozjetá jízda,“ posteskl si Rozehnal nad dalším výpadkem, který bratrskou dvojici v této sezoně postihl již poněkolikáté.

Troubelický tým z Německa přejel do Francie, kde ve středu absolvuje volný závod a o víkendu následuje devátý závod světového šampionátu.

Průběžné pořadí MS: 1. Willemsen / Eggink (Niz.) 314 bodů, 2. Jor. Hendrickx / Liepins (Bl., Lot.) 309, 3. Jan Hendrickx / Smeuninx (Bel.) 260, …9. Tomáš Čermák, Ondřej Čermák 171, 12. Václav Rozehnal, Marek Rozehnal 146.