„Problém byl v tom, že jsme dělali víc zbytečných chyb než soupeř," řekl po zápase Michal Baránek, který vyzdvihl výkon Josefa Kučerky v brance Hranic. „Takhle chytat bychom si představovali my," pousmál se litovelský gólman, který si během své kariéry zachytal nejvyšší soutěž také za Bystřici pod Hostýnem i za Zubří.

Derby s Hranicemi jste prohráli o šest branek. V čem byl soupeř lepší?

Musím upřímně přiznat, že rozdíl byl v brankářích. Bohužel u nás se nikdo nemůže moc chytit. Ani já, ani Habroš (Petr Habermann, pozn. red.), ani Pavel Prauzek. Z naší strany je zatím celá sezona nic moc. A Pepa Kučerka v brance Hranic dneska… Takhle chytat bychom si představovali my (usmívá se). Bohužel byl dneska podstatně lepší.

Bylo vidět, že měl i dobře postavené tyče.

(směje se) No, štěstí k tomu vždycky patří.

Bylo na hráčích Hranic při zakončování vidět, že mají přece jen větší zkušenosti?

Házenkáři Hranic mají zkušenosti, ale to samé se dá říct i o našich hráčích. Hodně kluků taky nehraje extraligu první rok. Já bych to úplně neviděl ve zkušenostech, ale je pravda, že těch zbytečných chyb, kdy ztrácíme balony a střílíme ukvapeně, děláme daleko víc než soupeř.

Byl souboj s Hranicemi vyhecovaný víc než obvykle?

My se snažíme chodit nahecovaní do každého zápasu. Body a vítězství jsou pěkná věc, ale my chceme hlavně předvádět dobré výkony. Dneska jsme ale věřili, že ta šance na vítězství je určitě větší, než například minule proti Plzni.

Byla červená karta Jakuba Doláka zlomovým okamžikem zápasu?

Ani nemyslím. Kuba do toho souboje šel zbytečně, byla to od něj docela blbost. Myslím, že kvalitních spojek máme dost a ztráta jedné spojky by nás neměla tak zaskočit. Myslím, že v tom chyba nebyla. Problém byl v tom, že jsme dělali víc zbytečných chyb než soupeř.

Co můžete udělat pro to, abyste se se svými brankářskými kolegy dostali do větší pohody?

Trénovat. Myslím, že u nás je to i trochu o psychice. Výkony na tréninku jsou chvílemi dobré, ale je potřeba to dostat do zápasu.

Vy jste se k házené vrátil po tříleté pauze. Jaké to pro vás je chytat extraligu?

Člověk nemůže po třech letech čekat zázraky. Jak říkám, na tréninku to není úplně špatné, jenom je potřeba to prodat v těch zápasech. V nich to zatím ještě není ono.

Proč jste se vlastně rozhodl k návratu mezi pruhované tyče?

Hodně kluků i vedení mě přemlouvali.

Nelitujete tedy návratu?

Litoval bych míň, kdyby byly lepší výkony. Zatím je to takové… Ale tak, přijít to jednou musí.

Musíte to zlomit a vybojovat první výhru. Těšíte se na papírově lehčí soupeře, na které už brzy v extralize narazíte?

Klíčové zápasy s Přerovem a Zlínem se blíží. Šance bude v dalším domácím zápase proti Frýdku. Myslím, že u nás je to hodně o psychice, že když se jeden dva zápasy podaří, tak se pak chytneme a může to vypadat trošku jinak.