Šampionát se konal v belgickém rekreačním středisku Zilvermeer nedaleko města Mol. Okruh vedl po písčité pláži, kde se víc běhalo, než jezdilo na kole.

V sobotním dopoledni si sluníčko prorazilo cestu až v poledne, a proto početný osmdesátihlavý peloton padesátníků odstartoval do závodu na 40 minut o duhový trikot ještě do mrazivého počasí. Hned od startu bylo jasné, že favorité jsou z domácích řad početného belgického zastoupení.

Vítěz Dick Maertens při 5 okruzích byl silný především v běžeckých pasážích, a proto s výrazným náskokem zvítězil. Nadvládu belgických, francouzských a holandských cyklistů protrhl pouze pátým místem Američan Jim Cochran.

Roman Brandýs statečně absolvoval celý závod a do cíle dorazil před druhým z české výpravy bohumínským Jiřím Jaklem v druhé polovině startovního pole.

Z Čechů slavila velký úspěch stříbrná ve své ženské kategorii Ivana Jaklová. V dalších startech se představila ještě čtveřice dalších českých cyklokrosařů, ovšem ani ti nedosáhli na první dvacítku, byť v domácím Českém poháru obsazují první příčky.

Domácí extraliga masters končí nadcházející víkend dvěma závody. V sobotu v Poličce a nedělní finále se pojede ve Svitavách.