Český reprezentant se na olomouckém turnaji kategorie World Tour probojoval do čtvrtfinále mužské dvouhry a do semifinále turnaje hráčů do jednadvaceti let.

„Je to zatím můj největší úspěch," prohlásil odchovanec havířovského stolního tenisu, který momentálně reprezentuje Sokol Králův Dvůr.

Širuček si v sobotu v olomoucké sportovní hale dal pořádně do těla. Dvakrát porazil Brita Pitchforda, pak ale v soutěži hráčů do jednadvaceti let nestačil na Dána Grotha a ve čtvrtfinále mužské dvouhry padl s favorizovaným Japoncem Šionem.

„Troufám si tvrdit, že Japonec Šiono to tady celé vyhraje," zatipoval si Širuček.

Kdybych vám někdo před začátkem řekl, že budete ve čtvrtfinále, jak byste reagoval?
Zeptal bych se ho, jestli náhodou nespadl z věže. Samozřejmě se z turnaje odhlásilo několik kvalitních hráčů a měl jsem trochu štěstí na los, což jsem plně využil. Pitchford porazil nasazeného Fegerla a já jsem potom porazil Pitchforda. Prostě bylo štěstí na los i momentální forma, protože se cítím dobře. Dvě věci se sešly a z toho vznikl takový výsledek.

Za sobotu jste odehrál čtyři těžké zápasy. Jak se teď po skončení programu cítíte?
Cítím se hodně unaveně, protože jsem kromě turnaje mužů hrál zápasy jednadvacítky. Je to hrozné, během sedmi hodin jsem hrál tři utkání a večer k tomu přibylo další čtvrté. Je to hodně náročné, těším se, až si večer lehnu (usmívá se). Těším se, až se vyspím, protože jsem fakt hrozně unavený.

Kam vás body za čtvrtfinále turnaje World Tour posunou v žebříčku?
Momentálně jsem kolem 108. místa, takže doufám, že se dostanu do té stovky. To byl takový můj cíl na tomto turnaji. Myslím, že se do stovky dostanu, ale kam přesně to bude, to zatím nevím.

V čem pro vás byla důležitá účast na turnaji hráčů do jednadvaceti let, kde jste se dostal až do semifinále?
Na konci sezony se hraje Grand Final, na které se může kvalifikovat jenom osm hráčů. Já tam v kategorii hráčů do jednadvaceti let šanci mám a tímto semifinálovým výsledkem si myslím, že jsem k tomu hodně blízko. Jsou ještě tři nebo čtyři turnaje v Evropě, které chci objet a v té jednadvacítce se na Grand Final chci probojovat.

V hlavní soutěži mužské dvouhry vám ve čtvrtfinále vystavil stopku Japonec Masato Šiono. Je to obranář, což vám příliš nesedělo, že?
Co se týče té obrany, tak mi to určitě nesedí. Ale on vyhrál před několika měsíci Japan Open, velice nabytý a silně obsazený turnaj, kde byli Číňané a nejlepší Japonci. Troufám si tvrdit, že Japonec Šiono to tady celé vyhraje. Jsem zvědavý, jestli s tím vůbec někdo bude mít nějakou šanci, protože fakt je moc dobrý.

Jak se vám libí organizace a prostředí olomouckého Czech Open?
Organizace vynikající a prostředí taky. Žádný problém vůbec v ničem a snad to tak vydrží až do konce turnaje.

Jaký vás čeká další program?
Asi si dám v neděli a v pondělí pauzu a v úterý zase začnu trénovat. Za měsíc a půl máme mistrovství Evropy, na kterém chci uhrát nějaký výsledek. Hlavně v družstvech, kde si myslím, že máme velkou šanci. Můžeme pomýšlet na medaile.