Povedlo se zajistit hotel, jenž jim nabídl kvalitní podmínky pro přípravu na nadcházející kvalifikaci na mistrovství Evropy, které se bude konat v březnu .

„V okolních státech se reprezentanti stále připravují i v bazénech, proto bylo nutné nějakým způsobem zareagovat a pokusit se zajistit alespoň nějakou přípravu,“ řekl vedoucí týmu Jiří Dittmer.

„Na hotelu nám vyšli ve všem vstříc a kluci mohli trénovat v moři, v padesátimetrovém bazénu i ve vyhřívaném bazénu s dostatečnou hloubkou pro hru. Velkým přínosem byla i venkovní posilovna,“ popsal Dittmer.

„Velký dík patří také trenérovi Kristianovi Holibkovi, který se hráčům plně věnoval a předával jim cenné rady a zkušenosti. Měl připraven velmi kvalitní tréninkový plán, který každý den zahrnoval minimálně 5 hodin různorodého tréninku. Myslím, že jsme spojili užitečné s příjemným. Velmi důležitá je herní praxe a nacvičování herních situací a to bohužel na suchu u nás nejde,“ doplnil vedoucí týmu s přáním, aby se situace doma zlepšila natolik, že minimálně sportovci, kteří mají reprezentovat Českou republiku, budou moci začít řádně trénovat tak, aby dosáhli na co nejlepší výsledky.

JIŘÍ DITTMER