„Byla to úplně největší akce, že všech okresních kol v celé republice,“ vyzdvihla Šárka Kašpárková, hlavní organizátorka.

Bronzová trojskokanka z olympijských her v Atlantě si na nedostatek práce rozhodně nemohla stěžovat.

„Když jsme sledovali, jak narůstá počet přihlášených dětí, tak jsme z toho měli pár bezesných nocí. Okresní kola totiž všude probíhají a nemohli jsme sem přijet v plné sestavě. Proto moc všem děkuji, že jsme to takhle zvládli. Ohlasy byly jen pozitivní,“ usmívala se.

Bezproblémovému průběhu pomáhali učitelé ze základních škol.

„Probíhá to úplně úžasně. Našemu družstvu se navíc daří výborně, takže jsem velice spokojená,“ zářila tělocvikářka ze ZŠ Heyrovského v Olomouci Eva Langerová.

„Technicky nejsložitější disciplínou je pro děti asi švihadlo. Těžké je i klikování, to ostatní je ale zábava a děti si vylepšují své rekordy. Soutěžit mezi sebou je pro ně zdravá motivace.“

„Nejtěžší byly kliky. Ale dal jsem jich osmdesát,“ pochlubil se jeden z účastníků Marcel Čuri, který si ve volných chvílích kopal s kamarády do míče.

Projekt s několikaletou tradicí už přináší viditelné výsledky.

„Výkonnost dětí jde nahoru. Dřív první družstvo sotva přelezlo 20 tisíc bodů a dnes máme devět družstev nad 20 tisíci body, což je naprosto úžasné a i to je důkaz toho, že to má smysl,“ prohlásila Kašpárková.

Nejlepší výkon předvedli žáci ze základní školy Holečkova, na druhém místě skončila ZŠ Vítězná Litovel a třetí Lutín.

CÍL? UKÁZAT DĚTEM CESTU KE SPORTU Cílem projektu Sazka Olympijský víceboj je v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase. Na konci školního roku obdrží žáci přehled svých výsledků a doporučení na vhodné sporty, aby si následně na webu sportvokoli.cz našli nejbližší sportovní klub a začali se mu více věnovat.