Dosud nejvyšší návštěva, 632 diváků, na ženský extraligový zápas dorazila v prosinci minulého roku v Praze na duel Herbadentu s Chodovem. Tento rekord byl dnes v Olomouci výrazně překonán.

„Byla to parádní podpora. Vytvořili jsme nový rekord, což bylo v plánu. Atmosféra byla krásná," usmívala se autorka dvou olomouckých branek Adéla Pantělejevová.

Domácí tým v posledním zápase základní části extraligy vyhrál všechny tři třetiny a nakonec se radoval z jasného vítězství 7:2. Na tribunách dokonce obíhaly mexické vlny a olomoucké florbalistky si mohly vychutnávat zasloužený potlesk diváků vestoje.

Družstvo FBS Olomouc se teď už těší na soupeře pro play-off. „Pokud budeme hrát se soupeřem typu Bohemians, tak bychom chtěli odehrát vyrovnanou sérii," plánuje trenér Pavel Hausner. „Pokud to bude někdo z té silné trojky, tak to nebude o nějakých výsledcích, ale o sbírání zkušeností a zlepšování dílčích částí hry," doplnil.

TEMPISH FBS Olomouc – Tatran Omlux Střešovice 7:2 (3:0, 3:2, 1:0)

Branky: 6. Machů, 18. Kabeláková, 19. Pantělejevová, 21. Pavlíková, 24. Pantělejevová, 32. Grufíková, 42. Zamazalová – 27. Sequensová, 32. Nemravová. Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváků: 733.

Olomouc: Králová – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Nováčková, Vysloužilová, Machů, Kamínková, Podešvová, Zamazalová, Grufíková, Bestrová, Hendrychová, Pantělejevová, Lišková, Kabeláková. Trenér: Pavel Hausner.