První poločas patřil hostujícímu celku, který jej ovládl 13:8.

"My jsme ale věděly, že jsme si to pokazily vlastními chybami. V šatně jsme si řekly, že když budeme dělat méně chyb, tak se to otočí," prozradila opora Zory Tereza Kubáčková.

K obratu velkou měrou přispěla skvělá gólmanka Lucie Rašková, na které ztroskotala celá řada hráček Veselí.

"Za tu nezodpovědnost při proměňování šancí ve druhém poločase si ani nezasloužíme o medaile vůbec bojovat. Některé hráčky by se nad sebou měly zamyslet," kroutil hlavou kouč Ľuboš Hudák.

"Brankářka nás vychytala. Navíc jsme udělaly spoustu chyb, mrzí nás to," klopila zrak veselská Jana Šustková.

BEZ RÁŠI BY PLAY-OFF NEBYLO

"Rašková byla hlavní osobností na palubovce, zápas otočila prakticky ona sama," vyzdvihl výkon brankářky trenér olomouckého týmu Jan Hegar.

"Ráša nás drží celou sezonu, jsem ráda, že jim máme. Nebýt ní, tak ani nejsme v play-off," přidala další chválu Kubáčková.

V klíčových momentech předvedly domácí házenkářky větší odhodlání. Když se bojovnice Markéta Hurychová svojí dravostí postarala o vyrovnání, domácí tým se dostal totálně do varu. Vítěznou trefu v dramatické koncovce vsítila parádní ranou ze střední vzdálenosti Kubáčková, která si pořádně užila gólovou radost.

"Já teda moc nevyskočím, ale naštěstí jsem to nějak obstřelila. Pak jsem pustila emoce úplně naplno, protože jsem věřila, že už to zvládneme," usmívala se nejlepší střelkyně Zory.

Domácí tým se mohl spolehnout i na obecenstvo. "To bylo snad poprvé v sezoně, kdy jsem diváky slyšela fandit, ať už jsme byly v obraně nebo v útoku. Za to jim patří dík, my jsme se tím pádem dostaly do euforie," děkovala Kubáčková fanouškům.

Série na dvě vítězství pokračuje v pátek ve Veselí nad Moravou. Přivezou si házenkářky Zory ze Slovácka vytoužené bronzové medaile?

DHK Zora Olomouc – SHK Veselí nad Mor. 21:20 ( 8:13)

Rozhodčí: Valášek, Vychodil. 7m hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 6 – 6. ČK: Kapsová - Veselková. Diváci: 300. Stav série: 1:0.

Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 3, Růžičková 1, Trumpešová, Kapsová, Jansová, Sovová, Salčáková 2, V. Fryčáková, Severová 2, Kubáčková 6/2, Salašová 1, Gajdošíková 1, Chlandová 3, T. Fryčáková 2. Trenér: Jan Hegar.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 3/2, , Zemčíková, Novotná 5/1, Větříšková, Lukšíková, Vinklárková, Šustková 4/1, A. Klimešová, Divílková, Kutálková, Soldánová 3, Veselková 5/1. Trenér: Ľuboš Hudák.