„Očekávám, že ve Šternberku potvrdí titul. I tak se ale dají očekávat napínavé souboje. Situace na dalších příčkách je velmi vyrovnaná a je 
o co bojovat," řekl ředitel závodu Dušan Pospíšil.

Mimo sprinterské elity se však na Rally Jeseníky přihlásila 
i špička z rallyového šampionátu.

„Startovní listina je velmi pěkná. Rallysprint série 
v uvozovkách ponížila, přesto naplnila očekávání. Posádky se stále hlásí a jsme velmi spokojeni. Startovat bude špička z velkého mistrovství," zmínil Dušan Pospíšil.

Ve Šternberku se tak představí tři vozy WRC: Jaromír Tomaštík se Subaru Impreza, Karel Trněný se Škodou Fabia a Jan Dohnal s Fordem Focus, nebo Roman Odložilík s Fordem Fiesta R5.

„A právě to je čtveřice největších favoritů. Hodně bude záležet na počasí. Pokud bude sucho, tak tyto podmínky budou vyhovovat vozům WRC. Naopak déšť nevadí Odložilíkovi," okomentoval Dušan Pospíšil vyhlídky největších favoritů.

Pořadatelé zůstali u loňského modelu čtyř rychlostních zkoušek, které jezdci absolvují dvakrát. Druhá a šestá rychlostní zkouška se pojede po legendární trati Ecce Homo.

„Jsme moc rádi, že se nám v uplynulém roce podařilo vrátit Rally Jeseníky na Ecce Homo a nabídnout všem příznivcům rallye nezapomenutelný a hlavně bezpečný automobilový zážitek," uvedl Dušan Pospíšil.

„Po osvědčeném formátu 
z minulého roku, kdy závodníci absolvovali celkem dva průjezdy čtyř rychlostních zkoušek, jsme se loňskou podobu Rally Jeseníky rozhodli zachovat i pro letošní rok," dodal Dušan Pospíšil.

Dalo by se zapracovat na změně

Před již zmíněnou ryhlostní zkouškou na trati Ecce Homo, která jezdce zavede na úsek Šternberk – Lipina, tak aktuální formu závodníků prověří rychlostní test Hraničné Petrovice – Lipina.

Těšit se mohou také na oblíbenou rychlostní zkoušku Dobřečov – Stříbrné Hory, která je v plánu pro 3. a 7. průjezd.

Závěrečnou část závodu pak absolvují na trase Libina – Třemešek. Pořadatelé však pomýšlejí na další změny.

„Dalo by se zapracovat na změně, protože ještě krásné úseky zůstávají nevyužity. Loňský model jsme zachovali také kvůli tomu, že přípravy začaly trochu později," vysvětloval Dušan Pospíšil.

Program Rally Jeseníky, sobota 19. září:

7.30: start z Hlavního náměstí ve Šternberku

8.04: 1. rychlostní zkouška: Hraničné Petrovice – Lipina

8.30: 2. rychlostní zkouška: Šternberk – Lipina

9.24: 3. rychlostní zkouška: Dobřečov – Stříbrné Hory

10.16: 4. rychlostní zkouška: Libina – Třemešek

12.29: 5. rychlostní zkouška: Hraničné Petrovice – Lipina

12.55: 6. rychlostní zkouška: Šternberk – Lipina

13.49: 7. rychlostní zkouška: Dobřečov – Stříbrné Hory

14.41: 8. rychlostní zkouška: Libina – Třemešek