Olomoučtí ragbisté podle očekávání nestačili na Vyškov (7:37) a Dragon Brno (0:99). Naděje na třetí místo navíc vzaly za své hned v prvním kole, v němž Hanáci prohráli ve Zlíně 12:22.

„To nás může nejvíc mrzet. Kdybychom vyhráli, skončili bychom třetí a v play-off bychom hráli vždy doma,“ litoval asistent trenéra Pavel Pala.

Olomoučtí ragbisté začínají doma s Havířovem, který ve skupině porazili na jeho hřišti 27:15. Více než se soupeřem však má vedení týmu starosti s vlastním kádrem. „Osm hráčů je zraněných, jeden je v trestu za červenou kartu. Tohle jsem ještě nezažil,“ přiznal Pala.

I tak ale Lokomotiva myslí na vítězství. „Pokud se dáme dohromady, zápasy s Havířovem jsou vždy otevřené,“ poznamenal Pala.

Pokud by olomoučtí ragbisté vyhráli, v dalším kole by nejspíš narazili na Zlín. Ten hostí Iuridicu, nejslabší celek po základní části. „Pokud porazíme Havířov, v dalším kole se dá ve Zlíně vyhrát,“ řekl Pala.

Dvě vítězství by přitom Hanákům zajistila postup mezi nejlepších deset týmů. „Může to vyjít,“ přeje si Pala po loňské zkušenosti, kdy olomoucký tým postup ztratil v závěrečných minutách utkání v Přelouči.

Utkání olomouckých ragbistů s Havířovem se odehraje na atletickém stadionu v neděli od deseti hodin.