Olomoučanky se budou muset porvat nejenom s balkánským soupeřem, ale také s vlastní únavou. Zora v současné době bojuje na třech frontách. V lize, Českém poháru a PVP.

Jak moc se tato vytíženost na týmu projeví? „Co se týče únavy, to ukáže až samotný zápas. Ale už ve Veselí se nahroměděná únava v závěru trošičku projevila. Utkání jsme odehráli se sedmi hráčkami. V posledních pěti minutách už nám chyběla kapka sil navíc, nakonec z toho byla remíza,“ říká olomoucký lodivod.

Trenér Krejčíř přišel po vítězném zápase s Bratislavou o Spíchalovou, která si zlomila prst. Problémy ze zády vyřadily ze hry také brankářskou oporu Barboru Raníkovou.

Tu zatím nahrazuje na výbornou Dagmar Vyhlídalová, která svoje kvality prokázala proti Bratislavě i ve Veselí, kde Zora remizovala 23:23.

Nezáviděnihodnou situaci v sestavě chtěl trenér Krejčíř řešit povoláním bývalé reprezentantky Stuchlové, která kvůli pracovním povinnostem hraje pouze za juniorku Zory.

„Bára si ale v poháru proti Jindřichově Hradci zlomila prst, takže tato možnost odpadla,“ konstatuje Krejčíř. Těšit jej může alespoň to, že se po delší odmlce vrací uzdravená Selucká. „Má za sebou jen dva tréninky, ale doufám, že nám alespoň v defenzivní fázy vypomůže,“ přibližuje kouč.

Hanačky nečeká nic jednoduchého. V Srbsku patří házená mezi nejvýznamější sporty a pohárový koeficient země 35,53 bodu oproti českému 1,80 vypovídá hodně. Samozřejmostí je plně profesionální status Dinama, tedy něco, o čem si Dámy zatím mohou nechat jen zdát. Pančevu v srbské superlize patří zatím sedmá příčka.

V minulé sezoně hrálo Pohár EHF a v něm jej až v osmifinále vyřadily francouzské Méty. „Právě díky české kolonii v Métách se nám o soupeři podařilo sehnat dostatek informací i potřebná videa,“ prozrazuje Krejčíř, že čerpal informace od českých legionářek Kysučanové, Poznarové a Zachové hrajících právě za Méty.

„Jejich hra je založená na výkonu třech kvalitních spojek, křídla se do rozehrávky nezapojují, čekají na finální nahrávku,“ nahlíží do taktiky soupeře.

„Trošku mě znepokujuje fakt, že mají výborné koncovky utkání, proti Madeiře dokázali stáhnout desetibrankový náskok. Na to si budeme muset dát velký pozor,“ varuje Krejčíř. „Vzadu se navíc mohou opřít o makedonskou reprezentační brankářku,“ dodává.

Zora stejně jako proti Minsku využije prostoru haly UP, kam se vejde více lidí než do domácí haly Zory. „Zatím podáváme v letošním ročníku dobré výkony, takže věřím, že nás přijdou povzbudit i diváci a pomohou nám,“ doufá trenér olomouckých.

„Jestliže jsem před Minskem viděl šance jedna ku jedné, teď jsou mírnými favoritkami hráčky Pančeva, vidím to tak na 40 ku 60 pro ně,“ prognózuje Lubomír Krejčíř.

Odveta je na programu o týden později, v neděli 9. listopadu v Pančevu, které leží patnáct kilometrů od Bělehradu a je s ním prakticky propojeno.