V prvním půli hráli Litovelští s hostujícím SKP rovnocennou partii, na obou stranách se přitom skvěle prezentovali gólmani. Domácímu Pšenicovi vydržela skvělá výkonnost po celý zápas.

„Gólman Pšenica byl vynikající, byl to jednoznačně nejlepší hráč na hřišti. Pomohla mu výborně hrající obrana. Měl úspěšnost padesát sedm procent, soupeři si s ním nevěděli rady. I brankář Frýdku-Místku Marenčák podal dobrý výkon," ocenil muže chránící pruhované tyče házenkářských branek kouč Litovle Alois Lasovský. Do druhého dějství vstupovaly soupeři za stavu 9:9.

A Hanákům se podařilo hosty z Frýdku-Místku zaskočit. Po dvanácti minutách druhé půle vedli 19:14, ovšem ukázalo se, že cesta k vítězství bude ještě složitá. Pět minut před koncem totiž po zlepšeném výkonu Frýdku svítil na ukazateli stav 23:23.

Litovli se však s fanoušky v zádech podařilo proměnit důležité akce a v brance opět úřadoval Pšenica. Litovelští házenkáři si tak mohli užít první letošní pocity vítězství.

„Takový výkon jsme dlouho nepodali. Celé mužstvo plnilo to, co mělo. V rozhodujících okamžicích jsme vypíchli pár míčů a šli do rychlého protiútoku. Spojkám se také dařilo, měli velmi dobrou bilanci úspěšnosti střelby," podotkl trenér Alois Lasovský a k nasazení týmu dodal: „Kluci byli tak nabuzení a nahecovaní, že jsme museli za podpory diváků vyhrát, i kdybychom nechtěli," s úsměvem prohlásil domácí lodivod.

Jeho tým oproti nevydařenému duelu z minulého týdne zaznamenal značný posun. „Věnovali jsme se obranným činnostem a projevilo se to. Když to porovnám s utkáním v Hranicích, tak byl vidět velký rozdíl," připomenul Lasovský utkání, ve kterém jeho celek inkasoval 42 branek.

Tentokrát byla však situace odlišná. „Bylo to velmi dobré utkání, divákům se to líbilo a byli nadšení. Mužstvo dostalo dlouhý potlesk vestoje, všichni z toho máme radost," uzavřel spokojeně hodnocení sobotního zápasu Alois Lasovský.

Tatran Litovel – Pepino SKP Frýdek-Místek 27:25 (9:9)
Nejvíce branek: Zbránek 7/2, Bechný 6, Nedoma 3 – Klaban 4, Strack 4.
Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3.
Vyloučení: 7:4. Diváci: 196.