Hosté měli po většinu utkání, které se hrálo ve výborné atmosféře, několikabrankový náskok, ten se ale nakonec rozplynul jako pára nad hrncem a z těsné výhry se radovali olomoučtí házenkáři.

„Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že prohrajeme o gól, tak bych to asi bral všemi deseti. Teď jsem trochu zklamaný, ale za hodinu, za den to přejde. Pro domácí odvetu to máme dobře rozehrané," prohlásil trenér Velké Bystřice Libor Malínek.

„S vítězstvím jsem ani nepočítal. Kluci to ale odmakali od začátku do konce. Je mi líto, že se na palubovku nedostali všichni hráči, ale v tomhle zápase jsme chtěli urvat co nejlepší výsledek, abychom do Bystřice jeli s nějakým solidním skóre," pochvaloval si jeden z olomouckých lodivodů Petr Lerch.

Již několik minut před startem pátečního hanáckého derby hledali diváci volná místa v hale Zory jen složitě. Utkání doprovázela skvělá kulisa a podle ohlasu na vedoucí gól Velké Bystřice hned bylo jasné, který z fanouškovských táborů bude mít v hledišti převahu.

A házenkáři Velké Bystřice věrné fanoušky nechtěli zklamat. Hostující tým se ujal vedení 6:2 a domácí musel reagovat oddechovým časem. Ten Stavomontážím prospěl a skóre bylo rázem vyrovnané. V závěru první půle ale hráli hosté přesilovku a díky ní si do šaten nesli dvougólový náskok 13:11.

Ve druhém poločase se Velká Bystřice stále držela v jednogólovém až dvoubrankovém vedení. Brankář Hliněný předváděl fantastické zákroky a hostující náskok vyrostl až na čtyři branky. V závěru však hosté znejistěli a naopak zkušený domácí tým začal ztrátu smazávat.

Staral se o to především zkušený Pavel Mazáč, jenž v poslední desetiminutovce nasázel čtyři důležité branky. Hosté navíc dvě minuty před koncem inkasovali hloupé vyloučení za protesty a domácí dokázali proměněným sedmimetrovým hodem rozhodnout o těsné výhře 24:23.

„Myslím, že Bystřice trochu přestala hrát tu svoji standardní hru, zkoušeli to více jeden na jednoho a ta naše zkušenější obrana si to dokázala pohlídat," konstatoval kouč Olomouce Petr Lerch.

Hostující lodivod Libor Malínek mohl litovat především nevydařeného konce.

„Zápas se vyvíjel v náš prospěch, až do pětapadesáté minuty jsme pořád vedli. Ale bohužel nás posledních pět sedm minut zradila koncovka. Navíc jsme se v závěru nechali zbytečně vyloučit, což soupeři pomohlo. Nevím, jestli jsme se trochu nezalekli vítězství," dodal na závěr Libor Malínek.

TJ STM OLOMOUC – SK VELKÁ BYSTŘICE 24:23 (11:13)

Rozhodčí: Králíček, Letav. Branky ze 7m hod: 2 – 2. Vyloučení: 5 – 3. Diváků: 360.

Olomouc: Malínek, Provaz – Eger 2, Minář, Šimůnek, Hynek 3, Svoboda 2, Tydlačka 4, Mazáč 7/2, Sekerka 1, Vaverka 2, Slovák, Hruda, Kubáček 3. Trenéři: Josef Halašta a Petr Lerch.

V. Bystřice: Hliněný, Machalík – P. Wolf 5, M. Wolf, Pörsök 2/2, Švébiš 6, Dostál 2, Karban 2, Balon, Strádal 1, Elsner, Machynek, Martinásek 4, Mézl 1. Trenér: Libor Malínek.