Hned úvodní sada patřila hostujícímu celku. Začátek utkání ovlivnily špatné servisy z obou stran, takže byl stav dlouho nerozhodný. Poté se však Olomouc soupeři odtrhla díky skvělé smeči Napolitano. Kossányiová sice ještě dotáhla domácí manko, ale lepším týmem byli hosté. Trenér Čada své svěřenky nevybudil ani dvěma oddechovými časy. Naopak přibývalo domácích chyb. Závěr setu patřil vysokoškolačkám, které zvítězily 25:21.

„Na začátku zápasu jsme hráli velice špatně v obraně.
V útoku jsme byli lepší, ale potápěly nás také nevynucené chyby. Naopak soupeř hrál velice dobře. Táhly je Šenková a Fojdová," pochválil soupeře prostějovský trenér Miroslav Čada.Prostějov (v červeném) vs. Olomouc

Nečekaný úspěch outsidera Agelky nepříjemně zaskočil, což se podepsalo na jejich hře. Druhý set byl totiž dlouho kopií toho prvního. Hráčky pod vedením Jiřího Teplého podávaly bezchybný výkon,
a hlavně dokázaly eliminovat prostějovský útok. Za stavu 17:13 pro Olomouc musel kouč Čada zasáhnout do sestavy. Na palubovku poslal Gambovou, která se právě vrátila
z hostování ve Frýdku-Místku.

„Na post univerzálky jsem poslal Gambovou, protože se mi líbil její výkon na tréninku. Hrála dobře, a hlavně nedělala chyby. My jsme v tu chvíli potřebovali nedělat chyby. Gambová byla nakonec rozhodujícím impulsem pro náš tým," upozornil na rozhodující moment Čada.

Agelky ožily a dokázaly nepříznivý stav otočit a nakonec zvítězit 25:21, čímž si zajistily účast v pohárovém finále.

Hostující celek po nezdaru ve druhém setu přestal hrát svou útočnou hru. Zalekl se favorita, což se okamžitě projevilo v následující sadě. Agelky se dostaly do svého typického tempa a během okamžiku vedly nad Olomoucí
o deset bodů. Na síti byla silná Kossányiová a na přihrávce se dařilo Vincourové. Hosté se probudili až v závěru třetího setu. Prostějov začal opět chybovat a Olomouc stáhla své manko na pouhých pět bodů. Závěr si však Agelky vzít nenechaly a zvítězily 25:19.

Také ve čtvrté části měli domácí po většinu hry navrch. Jejich odstup se pomalu, ale jistě zvyšoval ze tří bodů až na závěrečných osm. Na hřišti všechny převyšovala holandská hráčka Steenbergen, která táhla Prostějov za výhrou. Naopak Olomouc už na lepší výsledek rezignovala. Agelky tedy zvítězily 25:17 a celkově 3:1 na sety. V úterý 18. února se tak střetnou s Olympem Praha ve finálové bitvě Českého poháru.

„Celkově nám pomohla Gambová. Byla tím správným impulsem. Jsem rád, že jsme to zvládli," oddechl si Čada.

„Prostějov hrál proti dvěma různým družstvům. Ten první měl odvahu, ten druhý se bál. Dokud holky bojovaly odvážně a bez zbytečné opatrnosti, předváděly skvělý výkon. Domácím byly víc než vyrovnaným soupeřem a půldruhého setu dokonce vedly," začal hodnocení olomoucký kouč Jiří Teplý, poté už méně pozitivně dodal: „Potom bohužel začaly hrát opatrně, což favoritovi pomohlo se zvednout k následné obvyklé dominanci. S Prostějovem se nám tohle stalo už poněkolikáté za poslední roky a důvod vidím jednoznačně v hlavách děvčat. Pořád do nich lijeme, že se nesmí bát. Bohužel to nezabírá."

VK AGEL PROSTĚJOV – SK UP OLOMOUC 3:1 (-21, 21, 19, 17)

Rozhodčí: Kovář a Grabovský. Čas: 94 minut. Diváků: 300.

Prostějov: Malesevic, Borovinšek, Carter, Kossányiová, Steenbergen, Vincourová, libero Jášová – Gambová, Hutinski. Trenér: Miroslav Čada.

Olomouc: H. Kojdová, Tinklová, Rutarová, P. Kojdová, Napolitano, Tomášeková, libero Dreksová – Murčinková, Uhrová, Košická, Rašková. Trenér: Jiří Teplý.