Nakonec v troubelické posádce zaskakoval Francouz Edouard Chereau. Po první jízdě dvojice útočila na celkové čtvrté místo. Ve druhé však havarovala a nakonec skončila v konečném pořadí šestá.

Start českých reprezentantů na posledním závodu šampionátu v německém Rudersbergu byl ohrožen. Z původně naražené paty spoluejzdce Marka se vyklubala zlomenina.

„Dozvěděli jsme se to ve středu odpoledne. Museli jsme rychle řešit, s kým vůbec v Německu pojedu,“ řekl řidič Václav Rozehnal.

Nakonec se podařilo sehnat francouzského spolujezdce Edouarda Chereaua. Nově složená dvojice se ale poprvé sešla až o víkendu v Rudersbergu.

„Poprvé jsme trénovali až v sobotu. Měl jsem z toho větší strach. V tréninku jsme všechno doladili a docela to šlo,“ přiznal Václav Rozehnal.

Pro závod ale zvolil opatrnější taktiku. „Takovou obranou. Snažili jsme se dobře odstartovat a pak nám šlo o to, aby nás nikdo nepředjel,“ vysvětloval Rozehnal.

Strategiie fungovala v první jízdě, v níž posádka skončila osmá a vzhledem k výpadku konkurence útočila na čtvrté místo.

Nečekaný výpadek však přišel ve druhé jízdě. „Povedl se nám start a z první zatáčky jsme vyjížděli čtvrtí. Jenže zezadu do nás vletěl Belgičan a zaháknul se za řídítka. Tím, jak jsme byli vepředu, tak do nás narážely další motorky,“ popsal Rozehnal havárii.

Jezdcům se sice nic nestalo, ale hůř dopadla motorka. „Praskla nám nádrž a z třícentimetrové díry valil benzin. Nemohli jsme pokračovat, protože jsme měli strach, že to chytne,“ přiznal Rozehnal.

Troubelická posádka se tak v mistrovství světa musela spokojit se šestým místem. „Zklamaní ani nejsme, i když jsme mohli být čtvrtí. Máme dobrý pocit, že se nám sezona vydařila. Že se nepovedlo čtvrté místo, je sport,“ dodal Rozehnal.

Světový šampionát sice skončil, ale sajdkárkrosová sezona pokračuje ještě zbývajícími dvěma závody mistrovství republiky. Rozehnalovi mají sice nakročeno k obhajobě tituly, ale ještě se musí dořešit start francouzského spolujezdce.

„Ještě to není stoprocentní. Musí se dořešit jeho licence,“ poznamenal Rozehnal.

Mistrovství republiky přitom pokračuje již o tomto víkendu v Mohelnici

Konečné pořadí mistrovství světa v sajdkárkrosu

1. Joris Hendrickx, Kaspars Liepins )Bel. Lot.) 483 bodů
2. Jan Hendrickx, Tim Smeuninx (Bel.) 465
3. Janis Daiders, Lauris Daiders (Lot.) 418, 4. Marco Happich, Martin Betschart )Něm., Švýc.) 377
5. Daniel Willemsen, Sven Verbrugge (Niz., Bel.) 366
6. Václav Rozehnal, Marek Rozehnal (ČR) 365
7. Maris Rupeiks, Haralds Kurpnieks (Lot.) 341
…10. Tomáš Čermák, Ondřej Čermák (ČR) 261.