Olomoucké volejbalistky nastoupily na palubovce v Bacau jen dva dny po triumfu v Českém poháru a odpočatějšímu soupeři dokázaly vzdorovat.

„Nebylo to z naší strany špatné, ale bohužel se přece jen projevila únava z předchozího programu,“ konstatoval olomoucký trenér Jiří Teplý.

Po prohrané první sadě dokázaly jeho svěřenky srovnat krok a za stavu 2:1 na sety pro domácí dotáhly klíčový čtvrtý set do vítězné konce 26:24. V tie-breaku už měly navrch hráčky domácího celku a zvítězily 15:8.

„V prvním setu jsme byli trochu nerozehraní a udělali zbytečné chyby hlavně v poli. Naštěstí jsme uhráli koncovky druhého a čtvrtého setu, přestože jsme v obou ztratili nadějný náskok, v tiebreaku už jsme však nenašli sílu na zvrat," hodnotil kouč Teplý.
Olomouc si tak odváží porážku – jenže s hodnotou jednoho bodu.

„Pro odvetu je to dobrý výsledek, jsme za něj rádi, protože soupeři nestačí uhrát jen dva sety. Doma určitě vyhrajeme Zlatý set. Naše holky nebudou muset cestovat tak daleko a složitě,“ věří ředitel klubu Radan Holásek.

„Soupeř má výborný tým, ale dá se s ním hrát a doma se o postup určitě popereme. Budeme každopádně potřebovat diváckou podporu a věřím, že nás lidé přijdou povzbudit,“ burcuje fanoušky zkušený trenér Teplý.

Odveta na Hané se bude hrát již za týden – v úterý 12. února od 18.15.

Gólman Mory Branislav Konrád
Věrná opora Konrád: S rodinou jsme v Olomouci spokojení, tak proč odcházet

Stiinta Bacau - VK UP Olomouc 3:2 (19, -20, 21, -24, 8)

Rozhodčí: Baklouti (Fr.), Kozlovová (Rus.). Čas: 122 min. Diváci: 300.
Sestava a body Olomouce: Kubínová 3, Košická 12, Trnková 16, Orvošová 16, Michalíková 20, Strušková 11, libero Kovářová - Napolitano Šenková 4, Sokolová, Dedíková, Dudová, Kossányiová 1. Trenér: Teplý.
Nejvíce bodů Bacau: Cazacuová 22, Rogojinaruová 17, Kolevová 12.