V dramatickém a nervózním závěru si Tatran i ve dvojnásobném oslabení vynutil sedmimetrový hod. Tradiční exekutor Luděk Piwko byl vyloučený a zodpovědnost na sebe vzal mladý Dominik Tkadleček. Ten ovšem proti brankářskému matadorovi v brance Hranic neuspěl.

„Byl jsem trošku v klidu, protože jsem věděl, že máme jistý bod. Piwko byl navíc vyloučen a to mi hrálo na mečbol. Mladý klučina ať si z toho nic nedělá. Ten má kariéru před sebou, ale já za deset let končím,“ glosovala osmačtyřicetiletá brankářská legenda Josef Kučerka.

Jeden z hranických fanoušků jásajícímu Kučerkovi donesl přímo na palubovku orosenou odměnu v kelímku – Litovel v sobotu večer Cementářům chutnala.

TATRAN TAHAL ZA DELŠÍ KONEC

Ovšem ne hned od úvodu derby. Tatran byl lepší a v prvním poločase si vypracoval slušný náskok. Jenže do šatny si Hanáci už nesli pouze jednogólové vedení 10:9.

„Jestliže chceme nějaké body získat, tak opravdu musíme jít na krev. Hranice mají zkušenější hráče a my jsme je naší nedisciplinovaností pustili do hry. Měli jsme vyhrát o pět branek poločas a bylo by vymalováno. Bohužel zatím nemáme na to, abychom to takhle zvládli,“ konstatoval trenér Tatranu Ivo Vávra.

Volejbalistky Olomouce (v oraznžové) porazily Přerov 3:0.
První ligová prohra. Olomoucké volejbalistky nestačily na Olymp

Ani ve druhém poločase domácí nepouštěli Cementáře do vedení, dvě minuty před koncem měli Hanáci náskok a hráli přesilovku, jenže samotný závěr derby vůbec nezvládli.

„Hrát 57 minut je málo. Pak jsme udělali hrozné chyby v obraně, nechali jsme se zbytečně vyloučit a byla tam také nedisciplinovanost,“ popisoval Vávra.
Hranice dokázaly otočit skóre a na závěrečnou sedmičku se z domácích hráčů nikomu příliš nechtělo.

„Piwko a Havlíček měli dvouminutový trest, Číhal měl rozbitý nos a Páleš se Šmídem odmítli,“ prozradil Vávra.

ŠANCE NA ZÁCHRANU SE ROZPLYNULA

Snažení jeho svěřenců tak kvůli nepovedenému závěru přišlo vniveč.

„Dorazilo docela dost diváků, celou dobu jsme tahali za delší konec, ale nakonec jsme to tak odevzdali, že je to pro mě nepřijatelné,“ kroutil hlavou Vávra.

Pokud chtěli hráči Tatranu ještě myslet na záchranu extraligy, potřebovali sobotní zápas za každou cenu vyhrát.

„Jsme v zoufalé situaci a dle mého je to už ztraceno. Bohužel, tyhle body nám fatálně budou chybět,“ nezastíral kouč Vávra, jehož celek má po 17 kolech stále jenom dva body.

Naopak Hranice přerušily sérii porážek a oživily šanci na play-off.

„Tým na začátku sezony ukázal, že herní kvalitu má. Teď už jdeme zase nahoru. Všichni nás co se play-off týče už odepsali, ale situace se tak zamotala, že v případě úspěchu proti silnějším soupeřům jsme teoreticky ještě ve hře. Myslím, že tenhle tým na to osmé místo kvalitu má,“ prohlásil trenér Miroslav Bartoň.

V Olomouci byly předány ceny pro nejlepší sportovce okresu za rok 2018.Vítěz ankety v kategorii dospělých - judista David Klammert
Sportovec roku Klammert: Olympiádu mám v hlavě každé ráno

Už ve středu se Litovel představí ve venkovním zápase proti Dukle Praha.

„Ani v naší situaci to neznamená, že se na to teď vykašleme. Kluci mají šanci jít nahoru – pokud budou chtít,“ dodal kouč Ivo Vávra.

Hranice v honbě za elitní osmičkou v sobotu dopoledne přivítají Nové Veselí.

Tatran Litovel – Cement Hranice 21:22 (10:9)

Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0. Vyloučení: 3 - 4 Diváci: 370.

Litovel: Fabián, Juráš - Šmíd 4, Páleš 4, Piwko 4/2, Štencl 3, Číhal 2, Tkadleček 2, Pohlmann 1, Prošvic 1, Kuchař, Protivánek, Šuba, Havlíček, Macek, Geist. Trenér: Ivo Vávra.

Hranice: Kučerka 1, Vydra - Mlotek 7, Magrla 4, Padalík 2, Kozlovský 2, Holiš 2, Bechný 1, Tůma 1, Mičkal 1, Pernička 1/1, Brož, Andrš, Hub, Indrák, Švébiš. Trenér: Miroslav Bartoň.