Vyrazte do Velkých Karlovic na některý z chystaných sportovních kempů. Právě v této malebné obci obklopené krásnou přírodou s ideálními tréninkovými terény se odehrávají vyhlášené závody seriálu Valachy tour.

Sportovní pobyty využívají zázemí zdejšího Resortu Valachy, takže po tréninku najdete i příležitost ke kvalitnímu odpočinku díky relaxačním centrům s bazény a saunovými rituály.

Milovníkům běhu určitě není neznámé jméno Miloše Škorpila, známého ultramaratonce a kouče, který je již doslova českou běžeckou legendou.

Miloš ŠkorpilZdroj: valachy.cz V závěru dubna přijede do Velkých Karlovic, kde povede Běžeckou školu nejen pro pokročilé, ale poprvé i pro úplné začátečníky. Provede vás tréninkovými plány, technikou běhu, relaxací i strečinkem, připraveno je i poradenství v oblasti výživy.

Na své si přijdou také příznivci horských kol a to při Bike kempu pod vedením špičkových cyklistů Ondřeje Koblihy z Cyklotrenink.com a Ondřeje Paura, manažera známého českého závodníka Ondry Cinka.

Při tréninku poznáte i méně známé terény a traily kolem Velkých Karlovic, připraveny jsou i přednášky, ukázky servisu a údržby kol nebo testování kola kultovní značky Rocky Mountain.

Velkým hitem se v poslední době stává také triatlon. V něm se mohou zájemci zdokonalit při Triatlonovém kempu Petra Vabrouška, nejúspěšnějšího českého Ironmana, který vyniká i v jiných disciplínách – před pár dny například vybojoval stříbro na World Marathon Challenge (7 dní, 7 maratonů na 7 světadílech).

Se zájemci se podělí o své know-how, díky němuž se drží ve špičce již přes dvacet let. Dvoufázové tréninky se odehrají částečně i na trasách legendárního triatlonu Valachy man, který se bude konat na Valašsku na začátku srpna.

Valachy man - plaváníZdroj: valachy.czKempy k ubytování využívají komfortního zázemí Spa hotelu Lanterna, součástí je vždy snídaně, večeře a neomezený vstup nejen do hotelového L-Spa, ale také do blízkého Wellness Horal s termálními bazény, což skýtá podmínky pro potřebnou regeneraci.

Pro unavené svaly je ideální vzpruhou tradiční thajská nebo ayurvédská masáž, které zde poskytují maséři z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. Samozřejmostí je moderní kuchyně, zahrnující zdravé pokrmy a superpotraviny k snídani.

Sportovní kempy jsou příjemnou příležitostí nejen k načerpání nových zkušeností, ale i nových přátelství a také k přípravě na závody. Každý koníček občas potřebuje nový impuls.

Když k tomu navíc dostanete skvělé jídlo, krásnou přírodu a relaxaci ve wellness, je to vlastně ideální dovolená.

Náš tip: Zužitkujte nabyté zkušenosti při akcích seriálu Valachy tour. Nejbližší akcí bude 4. května Valachy duatlon, který nově nabídne i možnost rodinných štafet, a poté 15. června závod horských kol Bike Valachy.