Ozdobou olomouckého mítinku byl především závod koulařů. Domácí odchovanec Ladislav Prášil po svalovém zranění absolvoval svůj první venkovní závod a hned prvním pokusem kouli poslal na metu 20,56 metru. S rezervou tak překonal evropský limit (19,80 m).

„Jsem maximálně spokojen. Zaházel jsem dobře, byla super atmosféra. V Olomouci jsou jedny z nejlepších závodů v sezoně," pochvaloval si člen Dukly Praha, který s atletikou začínal právě na olomouckém stadionu.

Zároveň přiznal, že jeho výkon po zranění ještě nebyl stoprocentní a několik pokusů raději vynechal.

„Trochu jsem se šetřil. Navíc se ochladilo 
a už jsem nechtěl riskovat. Byl jsem trochu unavený. Závěrečné pokusy jsem raději vynechal," řekl Prášil.

Nejlepší český koulař limit překonal hned na začátku sezony.

„Mistrovství Evropy je ale ještě za dlouho. V polovině května jedu na závody do německého Halle a 30. května poletím do amerického Eugene na Diamantovou ligu," nastínil své další plány.

Prášil věří, že zimní zranění, kvůli kterému přišel o halové mistrovství Evropy, mu do další sezony pomůže. „Zrovna, když mi to na tréninku začalo létat, tak jsem se zranil. Všechno zlé je ale k něčemu dobré. Ze začátku to třeba bude dobré venku," odhadoval.

Pozadu navíc nezůstali ani jeho reprezentační kolegové. Jan Marcell hned prvním pokusem překonal B limit a ve druhém překonal i áčko (20,10 m). Posledním pokusem (19.92 m) si letenku do Švýcarska zajistil i Tomáš Staněk.

Dalším vrcholem olomouckého mítinku byla výška žen. Hned trojice Oldřiška Marešová, Magdalena Nová a Michaela Hrubá překonala 183 centimetrů. K limitu na 190 se nakonec prosadila Marešová. Nejnadějnější první pokus ale těsně shodila a evropskou jistotu nemá.

Naopak splnění B limitu mohou slavit dvě diskařky Kubelková (57,69 m) a Staňková (56,40 m).

O start na mistrovství světa juniorů usiluje i olomoucká oštěpařka Natálie Durčáková. Při domácím závodě skončila druhá a k limitu jí chybělo jen 62 centimetrů.