Elitní běžci, hobíci, ale také rodiče s kočárky a nejmenší děti si užili pátý letošní závod populárního rodinného seriálu, který tentokrát zavedl účastníky do Olomouce. Pořadatelé pro ně připravili velmi rychlou, ale zároveň malebnou trať.

Ta je zavedla do Smetanových a Havlíčkových sadů, kde běželi podél táhlých rozkvetlých záhonů, kolem ikonické lázeňské restaurace s fontánou a také přes výstaviště Flora Olomouc, jehož součástí jsou nejen městské parky, ale zejména sbírkové skleníky, botanická zahrada, rozárium či oranžerie.

Jako první se vydaly na své tratě děti, které si doběhly pro účastnické medaile při Lupilu bězích na 500 a 1000 metrů. Další startovní výstřel patřil rodinnému běhu na tři kilometry – tuto trať prolétli nejrychleji Ondřej Michalec (9:48) a Hana Urbánková Alfery (10:56). Následoval PUMA RUN 5KM, který je tradičně nejoblíbenějším závodem co do počtu účastníků. Cílovou pásku zvedli jako vítězové nad hlavu Jiří Kyral (16:30) s Klárou Mirvaldovou (18:11). Nejprestižnější ČEZ RUN 10 KM ovládli Vojta Novák (32:04) s olympioničkou Katarínou Pejpkovou (35:51).

Závody ČEZ RunTour ovšem nejsou jen o vítězstvích a rychlých časech. Kromě finisherské medaile, kterou tentokrát ozdobila silueta růže, si závodníci odnášejí ze závodů jedinečné zážitky, radost a pohodu. „Aby jim vydržela co nejdéle, připravili jsme pro každý závod této sezony jedno téma z oblasti duševního zdraví,“ říká Marek Pirzkall, ředitel závodů ČEZ RunTour z pořadatelské agentury VMLY&R. „V Olomouci jsme se zaměřili na spojení s přírodou. Nejenže si účastníci mohli užít krásné prostředí rozkvetlých městských sadů, ale také se dozvěděli, jak omezit svou uhlíkovou stopu nebo jak ještě efektivněji třídit odpad.“

Běžecká radost ovšem kvetla také v cíli, kde si mohli běžci pod modrou oblohou vychutnat nabité zázemí se sprchami, masážemi od Nadace Leontinka a ALPY, skvělým jídlem z Lidl menu nebo relaxační zónou O2. Nová dávka energie na ně čekala ve stánku s potravinovými doplňky EDGAR POWER a Puma pro ně připravila soutěž o špičkové běžecké boty.

Kdo běží, pomáhá

Také v Olomouci se běželo na pomoc dobré věci. Padesát korun z každého startovného poputuje na konto Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým mladým lidem zlepšit kvalitu jejich života.

RunTouráci zároveň pomohli prostřednictvím mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem dětem z dětského domova v Zábřehu, které se mohou těšit na nové sportovní vybavení do přírody. „Pro každý závod vybíráme dětský domov v kraji, ve kterém se závod koná. Uživatelé aplikace pak mají možnosti přidělit body, které získali v aplikaci za své sportovní aktivity, právě tomuto dětskému domovu. Nadace ČEZ za ně následně pošle finanční prostředky,“ vysvětluje systém pomoci Marek.

Tisková zpráva