Navzdory nepříznivému konci si ale kouč Olomoucka nové prostředí pochvaloval.

„Do Olomouce jezdím hrozně rád. Hala je tu útulná. Diváci jsou blízko hřiště a fandili dobře. Myslím, že fanoušci mohou jít domů spokojení a rád bych je pozval i na další zápas, který tu budeme hrát příští středu s Nymburkem,“ láká fanoušky elitního basketbalu Benáček.

V úvodu utkání se ale jeho svěřenci v novém prostředí rozkoukávali pomalu a Pardubice po pěti minutách hry vedly o dvanáct bodů. Do konce poločasu náskok hostů vystoupal až na třiadvacet bodů a trenér Benáček měl o přestávce ke svým hráčům důrazný proslov.

„Vysvětlil jsem klukům, že s tímhle způsobem obrany nemůžeme dokázat nic. Kdybychom takhle bránili dál, dostali bychom 150 bodů a byla by to největší ostuda. Kluci si to vzali a začali zase hrát,“ viděl po přestávce změnu kouč Benáček.

Ve třetí čtvrtině si ještě Východočeši svůj velký náskok udržovali, ale v poslední části hry odešla hostům střelba a Olomoucko se začalo krok po kroku přibližovat. Minutu a deset sekund před koncem činil rozdíl mezi oběma týmy už jen pět bodů.

Pak navíc přišla trojka Fullera a Olomoucko mělo na dosah vyrovnání. Poté sice Pardubice jednou proměněnou šestkou zvýšily na 84:81, ale Hanáci měli deset sekund na poslední útok. Ten dospěl k zakončení Michala Křemena, jehož dlouhá trojka však pouze polechtala obroučku a bylo po nadějích.

„Mohl jsem vystřelit už předtím, pak mohl střílet ještě Močnik, ale nakonec jsme zvolili nejhorší možnou střelu. Už jsem nevěděl, kolik zbývá času, tak to bylo takové uspěchané,“ litoval nejzkušenější hráč Olomoucka Michal Křemen.

I on, stejně jako trenér Benáček, přidal velmi kritický pohled na výkon Olomoucka v první půli, kdy Hanákům vůbec nefungovala obrana. „V první půlce jsme byli úplně duchem nepřítomní. Jenom jsme se otáčeli za balonem a soupeřem a oni dávali snad každý útok koš. To bylo hrozné,“ kroutil hlavou Křemen.

Podle jeho názoru mohlo na začátku utkání hrát svou roli netradiční prostředí.

„Dlouho jsme o tom mluvili, že se bude hrát v Olomouci, přesto jsme z toho byli vykulení. Párkrát jsme tu trénovali, ale jako doma to není. Naštěstí jsme pak druhý poločas začali hrát, tak snad proti Nymburku začneme už od první čtvrtiny,“ věří bývalý reprezentant a šestinásobný mistr ligy.

Ještě než Olomoucko přivítá v Čajkaréně Nymburk, čeká svěřence Predraga Benáčka sobotní duel proti Svitavám. Ten se odehraje tradičně v Prostějově. Poslední utkání před play-off proti Nymburku v Olomouci je pak plánováno na středu 4. dubna od 18 hodin.

BK Olomoucko – BK JIP Pardubice 81:84 (16:29 32:55 54:77)

Nejvíce bodů: Mitchell 17, Močnik 13, Křemen 13, Fuller 11, Norwa 9, Čohadarevič 8, Sehnal 6 - Švrdlík 16, Kohout 15, Kent 11, Nečas 10, Spearman 10, Půlpán 6, Pandula 5.
Rozhodčí: Vondráček, Kurz, Znamínko. TH: 23/26:17/12. Trojky: 7:8. Doskoky:42:43. Fauly: 17:23.