V dohrávaném utkání 5. extraligového kola hostily volejbalistky Sokola Šternberk tým Ostravy a v duelu s druhým týmem pořadí nejvyšší soutěže předvedly mimořádný výkon. Přestože Sokolky prohrávaly už o dva sety, po bojovné řeži si připsaly po výsledku 2:3 aspoň bod, když v závěrečném tiebreaku ztratily dokonce i jeden mečbol.

Úvodní set zahájily domácí volejbalistky katastrofálně, když prohrávaly už 1:12, na což nedokázaly zareagovat a prohrály 17:25.

Naopak ve druhém dějství vedly ještě Šternberanky 18:14, jenže koncovku hrubě nezvládly a po vyrovnaném závěru a porážce 23:25 prohrávaly už 0:2.

Volejbalistky Šternberku. Ilustrační foto
Volejbalistky Šternberka padly s lídrem jasně 0:3, teď je čeká nabitý program

„V první sadě nás soupeř tlačil servisem, nevěděli jsme si s tím rady a set ztratili. Od druhé sady jsme se postupně dostávali do hry,“ hodnotil šternberský trenér Jan Drešl. „Bohužel tady musím mít výhrady k výrokům a pasivitě rozhodčích,“ dodal.

Ve třetím dějství už to vypadalo, že je po zápase. Hostující hráčky získaly úvodních pět bodů, ale tentokrát se domácí tým vrátil do hry a sadu získal ve svůj prospěch 25:18.

Ve čtvrtém dějství se Šternberku konečně povedl vstup, kdy to byl on, kdo vedl 5:0 a ač hosté dokázali srovnat, tak po zásluze vyrovnal po výsledku 25:21.

„Ve třetím setu se holky zlepšily a také tu čtvrtou získaly i se štěstím,“ uznal Drešl.

VK UP Olomouc.
Volejbalistky Olomouce proti Šelmám přerušily šňůru porážek

Rozhodující tiebreak byl vyrovnaný až do samého závěru, kdy nejprve měli blíže k vítězství domácí (14:13), ale nakonec po sporných rozhodnutích rozhodčích skončil zkrácený set v poměru 14:16 pro hráčky Ostravy.

„V tiebreaku se štěstí přiklonila nakonec na stranu Ostravy. Holky musím za dnešní předvedený výkon pochválit,“ uzavřel kouč.

Další ligové utkání čeká Šternberanky hned druhý den, ve čtvrtek 21. listopadu. Pro změnu v dohrávce 3. kola nejvyšší soutěže se Sokol představí od 18 hodin v hale Univerzity Palackého Olomouc.

TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava 2:3 (-17,- 23, 18, 21, -14)

Rozhodčí: Trumpeš, Jusič

Čas: 122 minut

Diváků: 80

Šternberk: Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Slavíková. Střídaly: Vyjídáková, Kořínková, Abendroth.

Ostrava: Jasečková, Jedličková, Kotlabová Nečiporuková, Zemanová, Kašparová, libero Jančová. Střídaly: Chládková, Foukalová, Pospíšilová, Štrbová, Bauerová, Kašparová.