„V současné situaci by bylo až úsměvné hovořit o tom, že chceme vyhrát. Ale to neznamená, že nechceme odvést dobrou práci. Máme možnost porovnat síly s týmem, který hraje pravidelně evropské poháry a doma dlouhodobě dominuje. Uvidíme, jak toto srovnání dopadne. Věřím, že to bude hezký zápas,“ přiznal už před duelem sportovní manažer BK REDSTONE Olomoucko Michal Pekárek.

„Měli jsme možnost poměřit své síly s nejlepším možným soupeřem. Po celé řadě změn nejsme sehraní, jak bychom si přáli, ale postupně se lepšíme. Utkání nám ukázalo, jak jsme za další týden tréninku pokročili. Nechtěli jsme se zápasu jen zúčastnit, ale dělat maximum, abychom byli důstojným soupeřem, přestože jednoznačným favoritem byl pochopitelně Nymburk,“ dodal trenér Hanáků Miljan Čurovič.

BK Redstone Olomoucko.
Olomoucko bez vyloučeného kouče, síly i energie podlehlo Ostravě

Favorit se do vedení dostal poprvé ve 3. minutě a pak domácím už pouze v jednom případě dovolil vyrovnat. Dvouciferný rozdíl mezi soupeři poprvé zařídil nymburský Harding v 7. minutě, když po jeho trojce vedli hosté 20:8. Olomoucko se několikrát dotáhlo na rozdíl osmi bodů v koncovce čtvrtiny ale chybovalo na útočné i obranné polovině a po deseti minutách prohrávalo 18:31.

Po dalších dvou minutách hosté natáhli své vedení na 39:18 a diktoval tempo hry. Celek BK REDSTONE dokázal odpovědět šňůrou šesti bodů, pak se však celek Nymburka opět rozběhl naplno a začal své vedení navyšovat. Tři minuty před koncem druhé čtvrtiny zaznamenal Harding dvě trojky v řadě, přidal se také Váňa a díky tomu polabský celek odskočil na 66:37 po dvaceti minutách.

„V prvním poločase nám chyběla větší energie, byli jsme zakřiknutí,“ hodnotil Miljan Čurovič.

VK UP Olomouc - Le Cannet 0:3.
FOTO: Bojovnost na francouzský velkoklub nestačila. Olomouc se s Evropou loučí

„Měli jsme velké problémy v obraně a dostali hodně bodů. Prvních dvacet minut rozhodlo o zápase,“ dodl hráč Olomoucka Milutin Dukanovič.

Po necelé minutě druhého poločasu Nymburk natáhl své vedení na rozdíl třiceti bodů, domácí přes krajně nepříznivých stav stále bojovali. Třetí čtvrtina proto nabídla vyrovnanou partii. Olomoucko se totiž zlepšilo při střelbě z dálky a nepřipustilo, aby se rozdíl mezi soupeři ještě více navýšil. Třetí čtvrtinu domácí prohráli pouze o pět bodů 30:35 a do poslední části vstupovali za stavu 67:101.

„Po přestávce se to zlepšilo. Naše bojovnost byla lepší. Nymburk dnes nepatří mezi týmy, které bychom měli porážet, výsledek přesto mohl být o něco příznivější,“ pokračoval kouč.

„Pro diváky to bylo docela hezké utkání, hlavně ve druhém poločase, kdy padalo hodně bodů. Olomoucku se dařilo v útoku,“ uznal hostující trenér Aleksander Sekulič.

Fanoušci Hodolan na zápase proti Střelicím
Podívejte se: Fanoušci a dýmovnice na nižších fotbalech. Nechybí ženy ani pivo

Divoká přestřelka v systému koš za koš pokračovala do 36. minuty, v níž hostující Ross trefil dvě trojky v řadě a upravil na 78:118. Další nápor domácí zastavili oddechovým časem a závěrečnou pasáž prohráli pouze o dva body (23:25), celkově však 90:126.

„Především závěr zápasu připomínal předvánoční exhibici. To už bylo dávno o výsledku rozhodnuto,“ uzavřel zápas Čurovič.

„Nemyslím si, že by se sezona nedala zachránit. Změn v sestavě bylo hodně, postupně se sehráváme a hra se zlepšuje. Třeba hned v příštím zápase s Ústím se to ukáže,“ věří Dukanovič.

„Před zápasem jsme si říkali, že nechceme ani v jedné čtvrtině dostat více než patnáct bodů, to se tedy nepovedlo. Byla z toho přestřelka. Domácí byli v útoku kvalitní, spadlo jim něco z dálky. Obranu potřebujeme vylepšit,“ uzavřel hodnocení bývalý hráč Olomoucka František Váňa.

BK REDSTONE Olomoucko - ERA Basketball Nymburk 90:126 (18:31, 19:35, 30:35, 23:25)