Dalším závodem, ve kterém bude chtít olomoucký cyklista Michal Přecechtěl připsat body do seriálu, budev sobotutakřka domácí závod v Bělkovicích- Lašťanech, který se jede pod názvem Olomoucká padesátka České Kooperativy.

V současnosti vedete seriál závodů horských kol - Kolo pro život. Účast na závodě v Bělkovicích-Lašťanech je tedy pro vás povinností…

Jsem ve vedení, to je pravda, bylo by pěkné celou tour vyhrát, ale ještě je hodně závodů. Věřím, že na Olomoucké padesátce zajedu dobrý výsledek a připíšu si další body. Trať znám, takže by to měla být výhoda.

Naposledy jste závodil na závodě v Úpici, který se jel jako mistrovství republiky v maratonu na horských kolech. Tam se vám ale zrovna moc nedařilo.

Skončil jsem až za první desítkou, tuším patnáctý, takže nic moc. Nejsem moc spokojen, ale pořád je to pro mě v maratonech první sezona, špičky se držím.

Kdo bude v Bělkovicích-Lašťanech vaším největším soupeřem? A už tušíte, kdo pojede z těch, kteří se vám tlačí na záda v celkovém pořadí?

Soupeřů bude hodně. Určitě pojede můj šéf Radim Kořínek, který obhajuje loňské vítězství. Přijede určitě Fojtík a kluci z České spořitelny, to jsou silní protivníci.

Den po závodě se jede domácí šampionát v silničním závodě. Na začátku sezony jste říkal, že pokud to vyjde, zkusíte si ho zajet. Takže jak to vypadá? Pojedete do Brna?

Asi ne. Sobotní Olomoucká padesátka skončí v podvečer a v Brně se startuje hned ráno. Byl by to hrozný fofr všechno stihnout. Muselo by se mi jet dobře, abych jel.

Takže nějaká šance, že pojedete brněnský závod, přece jenom je?

Musel bych odjet dobře závod v Bělkovicích, a pokud bych cítil, že mistrákmůžu zvládnout, tak pojedu.